reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğin Samsung Galaxy Note tasarımından ipuçları taşıyan patent ortaya çıktı

Samsung Galaxy Note 7 ile yaşadığı kötü dönemi Galaxy S8 ile unutturmasını bilen Samsung’un Note serisiyle ilgili planlarının ne olduğu merak ediliyor. Bu yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy Note 8’de heyecan verici özelliklerin yer alacağı ileri sürülüyor. Biz henüz Galaxy Note 8’i merakla beklerken gelecek nesil Galaxy Note ile ilgili ilk bilgi gün yüzüne çıktı.

Hatırlarsanız yıllar öncesinde Samsung Galaxy Note Edge isimli bir cihaz piyasaya sürülmüştü. Bir tarafı epey kavisli olan telefonun diğer tarafında ise herhangi bir kavis yoktu. Bu cihazın her tarafı kavisli telefonların habercisi olduğu düşünülmüştü ve gerçekten de öyle oldu. Samsung Galaxy S serisi Galaxy Note Edge kadar kavisli olmasa da çift taraflı kavisli ekrana geçiş yaptı. Bu ekran Note Edge’de olduğu kadar etkin kullanılamıyordu belki fakat görüntü deneyimi olarak daha başarılıydı. Yeni çıkan bilgiler ise Samsung’un bu tek tarafı kavisli ekrana geri dönebileceğini gösteriyor. Samsung’un aldığı patentte bir yanı kavisli ekrana sahip bir cihaz görülüyor. Üst ve alttaki çerçevelerin dar olduğu tasarımın arka kısmında ise göze çarpan özel bir şey bulunmuyor.

Samsung’un patent almış olması bu tasarımı kullanacağı anlamına gelmiyor. Fakat yine de Samsung’un bu tasarımdan vazgeçmemiş olması gelecekte bir sürprizle karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

YORUMLAR