reklamı kapat

POPÜLER

Yapımcı iddialı, Stranger Things’in 2. sezonunun yıldızı belli oldu

Netflix‘in geçtiğimiz sezona damgasını vuran en iddialı yapımlarından Stranger Things‘in yeni sezonu için sabırsızlığımız had safhada. Yeni sezonun konusuna ilişkin yapılan açıklamalar ise hiç yardımcı olmuyor…

Stranger Things’in baş yapımcısı Shawn Levy, Mashable’a verdiği röportajda dizinin ikinci sezonuyla ilgili yeni bilgiler paylaştı. Stranger Things’in başarısının ardındaki esas sebebin sunduğu şaşırtıcı hikaye değişimlerinden ziyade karakterler arasındaki ilişkinin her bölüm biraz daha derinleşmesi olduğunu vurgulayan Levy, yeni sezondaki en büyük farklılığın Will Byers (Noah Schnapp) karakterinin önemi olduğunu belirtti. Hatırlayacağınız üzere Will Byers ilk sezonda az ama öz bir role sahipti. Hikayenin etrafında şekillenmesine karşın sezonun neredeyse tamamını “görünmez” olarak geçirmişti.

Levy, Noah Schnapp’ın rol için seçildiğinde ilk sezonda fazla görünmeyeceğini bildiğini belirtiyor. Yeni sezonda ise Will Byers hikayenin yeniden tam ortasında yer alacak ancak aynı zamanda bol bol ekranda da görülecek. İlk sezonun finalinde de yeni sezonun Byers’ın değişimi üzerine olacağına dair ipuçları verilmiş ve yeni sezonun nasıl şekilleneceği az buçuk belli olmuştu zaten. İkinci sezonda karakterin yaşadıklarının ona etkisini daha net bir şekilde görebileceğiz. Levy, Noah Schnapp’ın yeni sezonda Will Byers karakteriyle ise adeta parladığını düşünüyor. Byers’a olabilecek en iyi şekilde hayat veren Schnapp’ın performansının en üst noktada olduğu belirtiliyor. Açıkçası bu açıklama beklentilerimizi fazlasıyla artırdı.

Geçtiğimiz sezon sekiz bölüm olan Stranger Things, bu sezon 9 bölüm olacak. 31 Ekim‘de yayınlanacak dizi için şimdiden geri sayıma başladık bile!