reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A serisi Galaxy J serisi

Gelecek dönüşümü; Samsung Galaxy J serisi için yolun sonu [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon tarafında beklenen bir dönüşümün resmi açıklamasını yaptı. Hem de bunun için bir video paylaşıldı.

Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video ile Samsung Galaxy J serisinin emekliye ayrıldığı resmi olarak duyuruldu. Yani bundan sonra Galaxy J serisi altında bir akıllı telefon tanıtılmayacak. Bunun yerine Galaxy A serisi ile yoluna devam edecek firma, aslında mantıklı bir adım atıyor. Galaxy A serisine A10’dan A90’a kadar birçok model ekleyen ve eklemeye devam eden teknoloji devi, zaten çok fazla telefonun olduğu orta seviyeyi büyük bir kargaşa içerisine sokmak istemiyor. A serisindeki birçok modeli Türkiye’de de satan Samsung, 2019 toplamında sunduğu akıllı telefon sayısını 2018’e oranla ciddi olarak artıracak gibi görünüyor. Firmanın dört farklı Galaxy Note 10 tanıtacağı dahi gündeme geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A ailesinde özellikle A80 merak uyandırıyor

Resmi olarak 10 Nisan tarihinde lanse edilecek telefon, firmanın 2019 içerisindeki en gelişmiş orta seviye modeli olacak. Bünyesinde kızaklı bir kamera sistemi bulunan ve bu kızakta hareketli kamera taşıyan telefon, bu açıdan oldukça farklı görünüyor. Kamera sistemi sayesinde çentiksiz ve ekran deliksiz tasarlanan A80, ince çerçeveleriyle bir amiral gemisi gibi görünüyor. Gücünü sekiz çekirdekli SDM7150 işlemciden alan ve 3.700 mAh pile üzerine kurulacak akıllı telefon, 6,7 inç AMOLED ekranında 1080×2400 piksel çözünürlük sunuyor.

Ekrandan ses üretme ve parmak izi okuma teknolojilerini benimseyen modelin bünyesinde, 48 megapiksel F2.0 + 8 megapiksel F2.4 + ToF sensöründen oluşan bir kamera kurulum yer alıyor. ToF sensörü derinlik algılama konusunda görev yapıyor ve telefonun portre çekim performansını artırıyor.