reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile DST Diamond incelemesi

 - Güncelleme: 23 Eylül 2010 00:45

Ön yüzde 2.4 inç büyüklüğünde bir ekran ve hemen altında Swarovski taşlarla süslü kontrol tuşları yer alıyor. Cihazın yan yüzlerinde herhangi bir tuş bulunmuyor. Cihazın kapağı altında tam Q klavye konumlandırılmış. Tuşlar yeterli büyüklüğe sahip ve oldukça rahat bir kullanım sunuyorlar. Turuncu renk ile ayrılan numara tuşları orta kısma dizilmiş. SIM1 ve SIM2 çağrı tuşları da klavyede sol üst köşede bulunuyor. Genel anlamda metin girişi açısından rahat bir kullanım sunan klavye arka aydınlatmaya da sahip. Fakat aydınlata belirli bir bölgeden yapıldığından her tuşun parlaklığı aynı değil. Karanlık ortamlarda sorun yok, fakat gündüz klavye aydınlatması bazıtuşların okunmasını zorlaştırabiliyor. Maalesef klavye ışığını kapatmak için herhangi bir ayar da mevcut değil.

SOSYAL SERVİSLER
General Mobile DST Diamond kaliteli dış malzemesi ve başarılı tasarımıyla olduğu kadar, hedef kitlenin ihtiyaç duyacağı yazılım özellikleriyle de dikkat çekiyor. Cihaz ile Facebook ve Twitter servislerine kolayca erişebiliyorsunuz. Bluetooth, mesajlar, Windows Live Messenger ve Facebook için atanan kısayol tuşları her kullanıcının hoşuna gidecek pratik bir kullanım sunuyor. Java uygulamalarla Live Messenger’ın yanı sıra Yahoo Messenger, eBuddy ve Google Talk servislerine de bağlanabiliyorsunuz. Nokia hariç tüm markaların en büyük eksiği olan Türkçe karakter, General Mobile DST Diamond’ı rakiplerine göre avantajlı kılıyor. Türkçe karakterlere doğrudan tuş atanmamış fakat örneğin ‘ğ’ için ‘g’ tuşuna iki kez basmanız yeterli. Çoğu modelde seçenekler menüsünden veya bir başka fonksiyon tuşuyla kombinasyon halinde girilebilen Türkçe karakterler, DST Diamond üzerinde neredeyse zahmetsiz bir kullanım sunularak avantaj haline getirilmiş.

ÇİFT SIM VE MULTİMEDYA
General Mobile’ın tüm modelleri gibi DST Diamond da çift hat destekliyor. Böylece iki hatta sahip kullanıcılar için piyasadaki en şık alternatif olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Java uygulamaları arasında bayanlara yönelik mobil iletişim cihazlarının olmazsa olmazları vücut kütle indeksi (BMI) ve menstüral takvim bulunuyor. Bunların yanında eğlence faktörü de atlanmamış. 3 megapiksel kamerası otomatik netleme desteği sunmuyor fakat video kayıt özelliği ile birlikte günlük kullanım için yeterli. Cihazla birlikte temizleme bezi, kulaklık gibi standart aksesuarların yanı sıra bir kolye de hediye olarak veriliyor.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI

-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Şık tasarım, sosyal servislere kolay erişim, tam Q klavye ve bayanlara yönelik özellikler.

EKSİLER
3G desteği bulunmuyor. Pil ömrü düşük. Klavye aydınlatması kapatılamıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
• GSM

Ekran
• 240 x 320 piksel LCD

Hafıza
• 20 MB dahili
• 2 GB hafıza kartı (8 GB maks.)

Kamera
• 3 megapiksel, video kaydı

Multimedya Desteği
• MP3, AAC, AVI, WAV

Bekleme / Konuşma Süresi
• 180 / 3 saat

Bağlantılar
• USB 2.0, Bluetooth

Boyutlar
• 70 x 70 x 16.3 mm

Ağırlık
• 75 gram