reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile DST 700

DAHA HIZLI OLABİLİR
General Mobile DST 700’ün gümüş renkli metalik yüzeyini beğendik. Kauçuk benzeri bir malzemeyle kaplanmış olan arka yüzeyinin de verdiği temas hissini oldukça başarılı. Alfanumerik tuş takımının bütünlüğünün sağlanmış olması ve tuş büyüklükleri de kullanım için ideal. Ayrıca, alfanumerik tuş takımının üzerinde yer alan çağrı cevaplama tuşları ve navigasyon dairesinin yerleşimi de kullanışlı. Fakat DST 700’ü açtığımız anda ilk notunu kırmış bulunduk. Zira menü animasyonunun etkileşim süresi beklenenden uzun. Yani menü içinde dolaşmaya çalıştığınızda tuşlara ne hızda basarsanız basın, dolaşım hızı yavaş kalabiliyor. Fakat enteresandır ki, alt menülere inildikçe etkileşim hızı artıyor. Diğer bir detayda DST 700’ün hoparlöründen ve kulaklıklarından geliyor. Hem kulaklıkta, hem de hoparlörde yüksek seste müzik dinlemeye kalktığınızda baslar ve tizler birbirine karışabiliyor ve müziği hoparlörle dinliyorsanız, o sırada etrafınızda birileri varsa ‘dikkatlerini’ hemen üzerinize çekebiliyorsunuz. Müzik dinlemek istiyor ve hem sizin, hem de çevrenizdekilerin mutlu olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken şey ses seviyesini dengelemek. Zira ses seviyesinin yüksek olmadığı anlarda sesi daha kaliteli alabiliyorsunuz. Giriş seviyesindeki bir cep telefonuna göre bu eksikleri elbette göz ardı etmek mümkün.

3.2 MEGAPİKSEL KAMERA
Üzerinde 3.2 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunduran DST 700, 2048×1536 boyutunda fotoğraf çekebiliyor. General Mobile DST 700’ün, DSTM1’de olduğu gibi dahili bir flaşa ya da en azından LED ışığa sahip olmaması gece çekim yapmanızı zorlaştırıyor; fotoğraf özellikleri ise yine DSTM1 kadar gelişmiş değil ne yazık ki. DST 700’e not kazandıran yanları ise; başarılı çift SIM kart desteği, sade ve şık tasarımı, 1 GB hafıza kartıyla birlikte gelmesi, GPRS, WAP desteği sunması ve kendisiyle aynı düzeydeki rakipleriyle karşılaştırıldığında iyi sonuçlar verebilen 3.2 megapiksel çözünürlüğündeki kamerası.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Çift SIM kart desteği, sade tasarımı, 1 GB hafıza kartıyla gelmesi, 2048×1536 boyutunda fotoğraf çekebilmesi.

EKSİLER
Etkileşim süresi, dahili flaş ya da LED ışığının olmaması.

SONUÇ
Eğer sadece çift SIM kart desteği sunan bir telefon satın almak istiyor ve diğer özellikleriyle pek ilgilenmiyorsanız, DST 700’e bir göz atmanızda fayda var.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran
• 2,0 inç, 170×220 piksel

Hafıza
• 1 GB microSD kart

Multimedya Desteği
• MP3, Midi, AMR, MPEG4, 3GP, FM Radyo

Bekleme / Konuşma Süresi
• 350 dakika / 300 dakika

Bağlantı
• Bluetooth, USB, 3.5 mm jak girişi

Boyutlar
• 108×45,5×14.9 mm

Ağırlık
• 81 gram