reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo L2440P

MAT SİYAH RENKLİ TASARIM
Hala burada mısınız? Güzel… O halde öncelikle L2440P’nin tasarımından bahsedelim. Tamamen mat siyah bir tasarıma sahip olan L2440P, 24 inç genişliğinde bir ekrana sahip. Elbette L2440P’nin ekranı da aynı gövdesi gibi mat malzemeyle üretilmiş ve yansımalar ile parmak izlerinden olabildiğince arındırılacak şekilde geliştirilmiş. Bu sayede ekranda görüntülediğiniz görüntüler sırasında yansımalardan şikayetçi olmuyorsunuz. Bunun yanı sıra az önce yukarıda da bahsettiğimiz gibi, özellikle kalabalık film gecelerinde pek çok film severin şikayetçi olabileceği görüş açısı problemi konusunda da içiniz rahat olsun. Zira L2440P, tam 178 dereceye kadar görüş açısı desteği sunuyor. Her ne kadar pek çok rakibi daha yüksek oranları sunsa da, 1000:1 değerinde bir kontrast oranına sahip olan L2440P’nin, testimiz sırasında izlediğimiz filmlerde pek sıkıntı yaşamadığını gördük. Kontrast oranının sıkıntı yaşatmaması ve 1920×1200’e kadar çözünürlük desteği sunmasıyla oyun severlerin de yakından ilgileneceklerini düşündüğümüz L2440P’nin, bizleri üzen en büyük eksisi ise üzerinde HDMI girişinin bulunmaması oldu. Gelir gelmez ofisimizin oyun köşesine yerleştirdiğimiz L2440P’yi, ne yazık ki yalnızca VGA çıkışıyla bilgisayarımıza bağlayabildik ve konsollara arkamızı dönmek zorunda kaldık. Elbette bu –özellikle de konsol fanatikleri için- büyük bir eksi, ancak L2440P’nin eksikleri olduğundan yukarıda da bahsetmiştik, değil mi?

DÖNDÜRÜN, ÇEVİRİN, ASIN!

L2440P üzerinde bir HDMI girişi bulundurmasa da, iş ergonomiye geldiğinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Zira L2440P’nin yüksekliğini 110 mm’ye kadar ayarlayabiliyor, ekranı öne arkaya doğru 30, sağa sola doğru ise 45’er derecelik açıyla çevirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra pivot özelliği sayesinde ekranı 90 derece döndürebilmeniz de mümkün. Eğer hiçbiri size uygun değilse, L2440P’yi kolaylıkla duvara da asabilirsiniz. L2440P’in, bu yönüyle özellikle ofis çalışanlarını sevindireceğini düşünüyoruz. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğiz: Dört tane USB’den biri de mi HDMI olmaz!

PUANLAMA

-4YILDIZ-

ARTILAR
Ergonomik tasarımı sayesinde oldukça kullanışlı, geniş görüş açısı, yansımasız ekran.

EKSİLER
HDMI girişi olmaması ve zaman zaman göz yorgunluğu yaratması.

SONUÇ
Ergonomik yönü sayesinde ofisinizde rahatça kullanım alanı yaratabileceğiniz ve ister film, isterseniz de oyun için kolayca bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz bir ürün. Ah, bir de HDMI çıkışı olsa…

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 24 inç geniş ekran

Çözünürlük

• 1920×1200

Tepki Süresi
• 5 ms

Nokta Aralığı
• 0.27

Parlaklık
• 300 cd

Kontrast
• 1000:1

Görüş Açısı
• 178 derece

Bağlantı
• DVI-D, VGA, USB (4 Adet)

YORUMLAR