reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z5
Lenovo Z5
Lenovo Z5

Gerçekten çerçevesiz telefon Lenovo Z5’den “yok artık” dedirten yeni detay

Lenovo, biliyorsunuz günlerdir ekran gövde oranıyla sınırları zorlayan Z5 modeliyle gündemden inmiyor. Telefon için ortaya çıkan yeni bir bilgi ise inanılmaz bir detayı daha gözler önüne seriyor.

Görebileceğiniz gibi gerçekten inanılmaz ince çerçevelere sahip telefonun, tam yüzde 95 ekran gövde oranını geçtiği söyleniyor. Bunu çentiksiz bir yapıda sunacağı söylenen firmanın, telefonun diğer teknik detayları için de çok iyi hazırladığı görülüyor. Şirketin genel müdür yardımcısı Chang Cheng’in açıklamasına göre Z5, tam 4 TB dahili depolama birimine sahip olacak. Bakıldığı zaman kısa süre önce Çin’de tanıtılan 1 TB UFS 2.1 depolamalı Smartisan R1’i katlayacak olan model, depolama konusunda bilgisayarları geçecek gibi görünüyor. 512 GB dahili depolamaya yeni geçen sektör, bir anda 4 TB‘a fırlayacak gibi duruyor. Bu miktar telefon içerisinde adeta dünyaların taşınması anlamına gelirken, depolama biriminin hızı ise oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Z5 ne zaman tanıtılacak?

Açıkladığı kadarıyla telefon resmi olarak 14 Haziran tarihinde tanıtılacak. Halen nasıl göründüğümü tam olarak göremediğimiz telefon, dün de söylediğimiz üzere bu kadar ince çerçeveler yüzünden bazı soru işaretleri oluşturuyor. Örneğin halen modelin ön kamerası tam olarak nerede olacak bilinmiyor. Bu modeli oluşturmak için 4 teknolojik devrim ve 18 patentli teknoloji kullandıklarını belirten firma, heyecanı son dönemde hiç olmadığı kadar artırıyor. Karşımızda her açıdan fark yaratacak bir model bulunuyor gibi duruyor.

İlgili Video

iPhone X için en nostaljik kılıflar