reklamı kapat

POPÜLER

Gibson, Philips Ses Sistemleri’ni satın aldı

Dünyanın önde gelen ses sistemleri üreticilerinden Gibson, Philips ile ortaklığa gittiğini duyurdu. Philips’in ses sistemleri grubu Philips Fidelio ve Philips Ses Sistemleri’ni bünyesine katan şirket, yola Gibson Innovations adıyla devam edecek.

Satın almanın detaylarıyla ilgili bilgi veren Gibson Innovations Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Marc de Kloet, iki öncü ve yenilikçi firmanın birikim ve deneyimlerini birleştirmesiyle birlikte hedeflerinin ses sistemleri pazarında liderlik olduğunu ifade etti. Philips marka ismini kullanarak yola Gibson Innovations adıyla devam edeceklerini açıklayan Kloet, son model Bluetooth hoparlör, Bluetooth kulaklık, soundbar, DJ’lere ve sporculara özel profesyönellere özel kulaklık ve başka birçok ses çözümlerini yenilikçi bir anlayışla kullanıcılara sunacaklarını belirtti.

Toplantıda özellikle vurgulanan bir konu da plak ve pikapların yükselişi oldu. Philips’in de en son Philips OTT2000 Bluetooth pikap ile yakından takip ettiği nostaljik ses teknolojisi, Gibson Innovations’ın da öncelikleri arasında. Vinyl plak, internet üzerinden müzik yayını ile beraber müzik sektöründe 2008’den beri büyüme gösteren tek kategori olma özelliğini taşıyor.