reklamı kapat

POPÜLER

Giyilebilir “dijital kum saati”

Bir yandan eski usulleri severken, öte yandan giyilebilir teknoloji cephesinde yaşanan gelişmeleri takip ediyorsanız bu ürün tam size göre olabilir! Piece of Time ismiyle anılan bu konsept tasarım kum saatini günlük hayatımıza geri döndürüyor.

Eğer yoğun bir iş programına sahipseniz veya yapacağınız şeyleri aklınıza tutmaya zorlanıyorsanız kullanabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Klasik ajandalardan tutun, her daim yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlara kadar bir sürü farklı yöntem kullanmak mümkün. Fakat kimi zaman bu alternatifler yeterli olmuyor. Kimi zaman da farklı ve şık bir çözüm bulmayı tercih ediyoruz. Piece of Time da şıklığı ve teknolojik pratikliği bir araya getiriyor.

Ben Koros tarafından tasarlanan bu ürün pek çok farklı şekilde giyilebiliyor. Bileklik veya klips olarak kullanılabiliyor. Bu cihazın üstünde altı minik ışık yer alıyor. Otomatik olarak akıllı telefonunuzdaki takvim ile eş zamanlanan Piece of Time ufak bir geri sayım yapıyor. Programınızda yer alan bir sonraki maddeyi yapmanıza ne kadar zaman kaldığını an be an gösteriyor. Bu sayede gözünüz bileğinize takıldığında yapacak bir işiniz olduğunu anımsıyor ve kendinizi ona göre ayarlıyorsunuz. Şimdilik sadece bir konsept tasarım olan Piece of Time’a dair görüntüleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz.