reklamı kapat

POPÜLER

chairless chair

Giyilebilir sandalye ayağınıza geldi: Chairless Chair [Video]

Metrobüste boş koltuk bulma derdine son! Giyilebilir teknolojinin son ürünü Chairless Chair, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde oturmanızı sağlıyor. Fazladan taşıma çantasına ihtiyaç duymayan cihazı giyip doğal hareketlerinize devam edebilirsiniz.

İsviçre merkezli yenilikçi şirket Noonee’nin geliştirdiği proje, giyilebilir teknolojinin sınırlarını zorluyor. Oldukça ilginç ancak bir o kadar faydalı görünen Chairless Chair, uzun mesai saatleri boyunca ayakta durmak zorunda kalan çalışanlar düşünülerek tasarlanmış.

Chairless Chair, ağırlık merkezini giyenin topuklarında topluyor ve hiçbir şekilde yere temas etmeden çalışıyor. Kullanıcı, istediği oturma yüksekliğine geldiği zaman yalnızca bir tuşa basarak cihazı sabitleyip oturma pozisyonuna geçebiliyor. 6v pille çalışan Chairless Chair, 24 saat boyunca şarj etmeden çalışabiliyor. Şirketin kurucusu ve projenin mimarı Keith Gunura, cihazın birçok ortamda kullanılabileceğini ancak özellikle fabrika işçilerini düşünerek böyle bir fikir geliştirdiklerini belirtiyor.

VİDEO

YORUMLAR