reklamı kapat

POPÜLER

Giyilebilir teknoloji ailesinin son üyesi akıllı yüzük: MOTO SmartRing

Google Glass ile başlayan, akıllı saat ve bilekliklerle beraber iyice hayatımıza giren giyilebilir teknoloji ailesi genişlemeye devam ediyor. Öyle ki giyilebilir sandalye ve aktivite tişörtünden sonra sıra şimdi de akıllı yüzüklerde.

MOTA tarafından geliştirilen “SmartRing” giyilebilir cihazları parmaklara taşıyor. Buna göre cep telefonunuza gelen bildirim, mesaj ve cevapsız çağrılardan anında haberdar olmanızı sağlayan cihaz ile telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan tüm gelişmeleri takip edebiliyorsunuz. Bildirimleri metin formatında satır şeklinde yayınlayan SmartRing’in dokunmatik ekranı kaydırılarak iletiler arası kolaylıkla geçiş yapılabiliyor. Üstelik arayüz üzerinden hangi bilgileri alacağınızı ayarlayabilir, sesli ve dokunmatik uyarıları aktifleştirip devre dışı bırakabilirsiniz.

mota-smartring3

iOS ve Android uygulamaları sayesinde günümüzdeki birçok popüler cihazla uyumlu şekilde çalışabilen SmartRing’te, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağ bildirimlerini alabilmeniz de mümkün. Bu yılın dördüncü çeyreğinde Kuzey Amerika’da satışa sunulması düşünülen akıllı yüzüğün ilk kez 5 Eylül‘de düzenlenecek IFA 2014 etkinliğinde görücüye çıkarılması planlanıyor. Akıllara geçtiğimiz sene sonuna doğru tanıttığımız “Smarty Ring”i çağrıştıran “SmartRing”, bakalım teknolojide yeni bir kategori açabilecek mi?

mota-smartring2

YORUMLAR