reklamı kapat

POPÜLER

gmail

Gmail kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Gmail kullanıcılarına bugün güzel bir haberimiz var. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen I/O 2018 etkinliğinde duyurulan Gmail’e çevrimdışı özelliği kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Standart Gmail kullanıcıları tarafından şu anda kullanılamayan bu özelliği okul veya iş hesapları kullanabiliyor.

Okul veya iş hesabına sahip kullanıcıların bu özelliği aktif hale getirmesi için ilk başta sistem yöneticisinin özelliğini aktif hale getirmesi bekleniyor. Bu arada altını çizmekte yarar var. Gmail’de çevrimdışı özelliğinin kullanılabilmesi için yeni arayüze de geçiş yapmak; Chrome 61 veya daha üst bir sürüme sahip olmak gerekiyor. Eğer paylaştığımız bu bilgiler doğrultusunda Gmail’i kullanıyorsanız Gmail’in ayarlar menüsünde yer alan Çevrimdışı e-postayı aktifleştir seçeneğini aktif hale getirerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Kullanıcıların bu özellik sayesinde çevrimdışıyken dahi yeni bir e-posta yazabileceğini söyleyelim.

Google’dan Android platformunu çok daha güvenli hale getirecek kilit hamle

I/O 2018 Geliştiriciler Konferansı kapsamında konuşan Android güvenlik şefi David Kleidermacher, çözüm için önemli bir açıklama gerçekleştirmişti. Google’ın aylık güvenlik güncellemelerini tüm kullanıcılara ulaştırmak isteyen Kleidermacher, bunun için yeni bir OEM anlaşmasından bahsetmişti.  Anlaşma, firmaların aylık güvenlik güncellemelerini mutlaka göndermesini zorunlu kılıyor. Bu sayede güvenlik güncellemelerinde çok büyük bir artış hedefleyen Kleidermacher, süreç hakkında başka detay vermiyor. Ancak güvenlik güncellemeleri ana sürümlerden çok daha büyük önem arz etmişti.

İlgili Video

Şirketten sağlık odaklı önemli teknoloji

İLGİLİ HABERLER