reklamı kapat

POPÜLER

Gmail

Microsoft belgelerini Gmail üzerinden düzenleyin

Gün içinde düzenli olarak metin düzenlemek, sunum hazırlamak zorunda kalan ve Microsoft‘un programlarından vazgeçemeyen kullanıcılar için Google, mail servisi Gmail üzerinden yaptığı yenilikle dosyaları düzenlemeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Google Docs çok başarılı bir alternatif olsa da ne yazık ki henüz Microsot Office uygulamalarının yerini alabilmiş değil. Bunun farkında olan Google, Docs’un kullanımını artırmak için kullanıcıların da hayatını kolaylaştıracak bir güncelleme getirdi. Artık Gmail üzerinden eklenti olarak gönderilen Office dokümanlarını otomatik olarak Google Docs formatına çevirerek düzenlemeler yapmak mümkün. Böylelikle düzenleme alternatiflerini genişleten Google, kullanıcıya da hem çevrimdışı erişim imkanı hem de düzenleme geçmişini görüntüleme seçeneği sunuyor.

google
Sunum dokümanlarının da dahil olduğu bu büyük güncelleme 15 yeni Office formatını barındırıyor. Ayrıca Google’ın Docs formatına dönüştürmeden Office dosyası açmak isteyen kullanıcılar için de bir çözümü var. Chrome için bir eklenti sunan firma, dosyaları kendi formatında görüntüleyip düzenlemenize olanak sağlıyor. Chrome eklentisini buradan indirebilirsiniz.

YORUMLAR