reklamı kapat

POPÜLER

Google, Android’i otomobillere getireceğini doğruladı

anlaşanGoogle‘dan konuya dair resmi doğrulama geldi. Las Vegas’ta düzenlenen CES 2014’te yayınlanan açıklamada, sektörün öncü otomobil üreticileriyle anlaşma imzalandığı duyuruldu.

Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden CES 2014 tüm hızıyla devam ediyor. Firmalar yeniliklerini bir bir görücüye çıkarırken Google da ses getirecek projesini açıkladı. Android işletim sistemini akıllı cihazlardan sonra otomobillere entegre etmeye hazırlanan firma, -Apple’ın iOS in the car projesine cevap niteliğinde- Open Automotive Alliance‘i (OAA) duyurdu.

Bu kapsamda Audi, General Motors, Honda, Hyundai ve Nvidia ile iş birliğine giden internet devi; Android’i farklı formlarda araçlara dahil ederek sürüş deneyimini daha kolay, güvenli ve eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyor. Böylelikle kişilerin favori uygulama ve müzik dosyalarına araç içi kontrol sistemleriyle erişmeleri sağlanırken, üreticilerin ise müşterilerine son teknoloji ürünlerini sunmaları mümkün hale geliyor. Uygulama ekosisteminde geliştiricilere yeni bir alan açan Google, ilk ürünlerin yıl içerisinde ortaya çıkabileceğini ifade ediyor.

İLGİLİ HABERLER