reklamı kapat

POPÜLER

Google CES 2018 alanı
Google CES 2018 alanı
Google CES 2018 alanı

Google, CES 2018 fuar alanını kapatmak zorunda kaldı

Tüm teknoloji dünyasının gözlerini ayıramadığı CES 2018 fuarı bugün ilginç bir konuyla gündeme geldi.  Fuar alanını vuran zorlu hava şartları Google’a zor anlar yaşatıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Las Vegas‘da yapılan CES 2018 fuarı, internet devinin büyük yatırım yaptığı bir etkinlik oldu. İlk defa CES fuarına bu kadar önem veren şirket, “Hey Google” temelli geniş bir fuar alanı da kurdu. Ancak Las Vegas’a bugün yağan yağmur şirketin bu alanı kapatmasına neden oldu. Gelen bilgilere göre kurulan iki katlı alanın çatısı bu şiddetli yağmura dayanamadı. Birçok noktadan su sızdırdığı belirtilen çatı tamir edilene kadar alanı kapatan şirket, içerideki elektronik ürünleri de büyük örtüler ile korumaya çalıştı. Söylendiği kadarıyla bu kadar şiddetli bir yağmur beklenmediği için tasarlanmayan alan, hava şartlarından büyük bir darbe yemiş oldu. Söylendiği kadarıyla Vegas’a tam 118 gündür yağmur yağmıyordu.

Google’ın CES 2018 alanına yağmur darbesi

CES 2018‘de çok fazla yeni duyuru gerçekleştirmeyen şirket, daha çok ortaklarının ürünleriyle gündeme geldi. Buna rağmen büyük emek verdiği alanın başına gelen oldukça kötü duran şirket, sorunu çözmek için çalışıyor. 12 Ocak tarihine kadar açık kalacak fuar için tüketicileri ağırlamaya devam edecek olan şirket, büyük bir şansızlık yaşamış görünüyor. Las Vegas’da durumun ne kadar kötü olduğunu ise en iyi şekilde YouTuber Marques Brownlee gösteriyor.