reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome kullanıcılarını memnun edecek gelişme

İnternette gezinirken karşımıza pek çok can sıkıcı şey çıkabiliyor. İstenmeyen reklamlar, dolandırıcılık girişimleri, virüslü linkler… Bir yerden sonra hepsi için bir çözüm bulmak mümkün oluyor.  Fakat bunların arasında en fazla can sıkan bir linke tıkladığımızda otomatik olarak oynamaya başlayan videolar oluyor. Sonunda Google Chrome otomatik açılan videolar dönemini sonlandırmaya hazırlanıyor.

Hepimizin tecrübe ettiği üzere bir sayfayı açtığımızda aniden oynamaya başlayan videolar kimi zaman bizleri zor duruma sokabiliyor. Bazen sesin fazla yüksek olması, bazen içeriğin kendisi etraftakilere rezil olduğumuzu hissettirebiliyor. Bilgisayar kullanırken bu durumun önüne geçmek için çeşitli eklentiler kullanmak mümkün. Mobilde ise durum daha karmaşık bir hal alabiliyor.

Google Chrome’un yeni güncellemesiyle birlikte internet sitelerinde yer alan videolar otomatik olarak oynamaya başlamayacak. Bu durumun tek istisnası ile sesi bulunmayan videolar olacak. Üstelik güncellemeyle gelecek bu yeni özellik Google Chrome’un masaüstü versiyonuyla kısıtlı kalmayacak. Mobil versiyonu için de geçerli olacak. Bu sayede Google Chrome kullanıcıları aniden oynamaya başlayan videolar yüzünden rezil olma ihtimalinden kurtulacak.

Google tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa her şey yolunda giderse Chrome’un bu güncellemesi Ocak 2018‘den itibaren kullanıma sunulacak.

İLGİLİ HABERLER