reklamı kapat

POPÜLER

sony

Sony’den netleme yeteneğiyle fark yaratan 4K HDR video kameralar

17 Eylül 2017

Sony, XDCAM PXW-Z90, NXCAM HXR-NX80 ve Handycam FDR-AX700 olarak adlandırdığı üç yeni 4K HDR video kamerasını tanıttı. Sony’nin Hızlı Hibrit otofokus yeteneğiyle gelen kameralar netleme konusundaki yetenekleriyle dikkat çekiyor. 1 inçlik Exmor RS CMOS görüntü sensörünün tercih edildiği kameralar olağanüstü görüntü kalitesi vadediyor.

HDR desteği sayesinde kameralar geniş bir renk aralığına ve doygunluğuna sahip. HDR özelliğiyle gelen parlak ve zengin renkler sayesinde kameralar çok daha gerçekçi bir deneyim sunuyor. HDR özelliği bunun yanında gerçek siyah ve koyu renklerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Hızlı Hibrit AF sistemi; çekim alanının yaklaşık yüzde 84’ünü kapsayan 273 aşama algılama AF noktası, yoğun otomatik odaklama noktası yerleşimi ve yeni geliştirilen AF algoritması sayesinde çekim sırasında son derece doğru odaklama ve izleme imkanı sağlıyor. Bu da özellikle 4K videolar çekmek için doğru odaklama gerektiğinde odaklama işleminin getirdiği yükü hafifletiyor. 960 fps’ye kadar süper ağır çekim ve 120 fps’ye kadar ağır çekim yeteneklerine de sahip olan kameralar
video kayıt modunda görünen aşama algılama AF çerçeveleri, odaklanılan alanı gösteriyor ve kullanıcıların odakta bulunan bir nesneyi kolayca izleyebilmesine imkan tanıyor.

Yeni video kameraların yüksek çözünürlüklü OLED vizörü (0.39 tip OLED, 2.359.000 nokta) ve 3.5 tip büyük LCD ekran (1.555.000 nokta) üzerinden gelişmiş dokunmatik ekranla kullanım imkanı, kullanıcıların odağı bir nesneden bir başka nesneye hızla kaydırmasını sağlıyor. Yeni video kameralar HLG (Hibrit Log Gama) özelliğiyle 4K HDR kaydı destekliyor ve anında HDR iş akışı sunuyor. Bu da kullanıcıların, gereken post prodüksiyon işini azaltmasına ve genellikle yüksek yetenekte teknik ve uzmanlık bilgisi gerektiren derecelendirme işlemine gerek kalmadan yüksek kaliteli HDR içerik oluşturmasına olanak tanıyor. Yeni video kameranın ikili bellek kartı yuvası ve TC (zaman kodu)/UB (kullanıcı biti) tarafından desteklenen çoklu kamera kullanımı kapasitesi sayesinde Proxy kayıt, sıralı kayıt ve aynı anda yedeklemeli kayıt gibi iş akışı verimliliği avantajları da elde ediliyor. Üç yeni video kamera ayrıca gelişmiş kullanım imkanını temin etmek için UZAK terminaller, Multi-Interface Shoe ve HDMI Tip A özelliklerini de içeriyor. XDCAM PXW-Z90 ve NXCAM HXR-NX80 aralık ayında, Handycam FDR-AX700 ise Ekim ayında satışa sunulacak.

YORUMLAR