reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome’a büyük ekranlı cihazlarda kullanım kolaylığı sağlayacak özellik

Test aşamasında olan yeni özellikle birlikte, tek elle kullanımı zor olan büyük ekranlı cihazlardaki işlemler büyük bir kolaylıkla yapılabilecek.

Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobil platformlarda da kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcıların başında gelen Google Chrome, alacağı yeni güncellemeyle birlikte kullanım kolaylığı bazında işlevsel bir özelliğe kavuşuyor. Tabletler başta olmak üzere büyük ekranlı akıllı telefon kullanıcıları için hayat kurtarıcı nitelik olan özellikle, adres çubuğu ekranın üst bölümünden alt bölüme aktarabilecek. Chrome’un Beta versiyonu için kullanılabilir durumda olan özellik şimdilik beraberinde devrimsel niteliğinde bir yeniliği getirmeyecek gibi gözüküyor.


Beta versiyon üzerinden ilk görüntüleri ortaya çıkan özellikte halihazırda kullanımda olan Chrome versiyonunda olduğu gibi adres çubuğunun yan tarafında, arka bölümde var olan sekmelerin sayısı yer alıyor. İşlevsellik felsefesi üzerine kurulan güncellemede dikkat çeken başka yenilikler de yok değil elbette. Adres çubuğunu aşağı alan geliştirme ekibi, yukarı kaydırma hareketiyle sık kullanılanlar sekmesine kolay bir şekilde erişime olanak sağlıyor. Bunun yanında anasayfa, indirilenler, geçmiş ve işaretli olanlar gibi bölümler de yenilik özellik kapsamında alt bölüme sabitleniyor. Şimdilik test aşamasında olduğu ifade edilen özelliğin hangi güncellemeyle birlikte ve ne zaman kullanıma sunulacağıysa şimdilik netlik kazanmış değil.