reklamı kapat

POPÜLER

Google en az kullanılan Chrome özelliğini kaldırıyor

Google muhtemelen birçoğunuzun adını dahi duymadığı, Chrome araçları içerisinde en az kullanılan özelliğini emekliye ayırıyor. Yapılan duyuruyla birlikte, Chrome uygulama başlatıcı tarihe karışıyor.

Chrome uygulama başlatıcı, Chrome uygulamalarına daha hızlı erişim sağlamak üzere Windows, Mac ve Linux yüklü PC’ler için görev çubuğunda yer alan bir ikon olarak geliştirilmişti. Ancak çoğu kullanıcının ilgisini çekmediği, hatta birçokların adını dahi duymadığı özellik, deneysel bir Chrome özelliği olarak tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere. Google da yaptığı açıklamada, insanların Chrome uygulamalarını açmak için, yine web tarayıcısının kendisini tercih ettiğini belirtiyor. Google geçtiğimiz yıl Chrome’un masaüstü bildirim merkezi ikonunu da bu sebeple kaldırmaya karar vermişti.

Chrome tarayıcısını yeni yükleyenlerin artık karşılaşmayacağı uygulama başlatıcı, bilgisayarlardan tamamen temmuz ayına kadar kalkmış olacak. Söz konusu özellik Chrome işletim sistemli cihazlarda bir süre daha varlığını sürdürmeye devam edecek.