reklamı kapat

POPÜLER

Google Glass, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nda

 - Güncelleme: 06 Mayıs 2013 10:05

Google’ın büyük ilgi gören akıllı gözlüğü Google Glass, her geçen gün hayatımıza bir adım daha girmeye devam ediyor. Ön inceleme için sınırlı sayıda kişiye cihazı hediye eden yetkililer böylece muhtemel kullanım alanları hakkında fikir veriyor.

Şüphesiz son dönemde hakkında en çok bahsedilen cihazların başında Google Glass geliyor. Donanımsal özelliklerinden ziyade sunduğu farklı hizmet bakımından öne çıkmayı başaran proje, bir süredir dünyanın çeşitli bölgelerinden seçilen kişiler tarafından test ediliyor. Ürünün nasıl ve hangi alanlarda kullanılabileceği hakkında çeşitli videolar hazırlayan firma şimdi ise  Büyük Hadron Çarpıştırıcısı‘na girdi.

Amerika’nın Michigan eyaletinde fizik öğretmenliği yapan Andrew Vanden Heuvel’e gözlük hediye eden Google, Heuvel’ın 27 km uzunluğundaki tesise yaptığı ziyaretin eş zamanlı olarak öğrencilerine aktarmasını sağladı. Öyle ki mühendislere yönelik sorular da aynı şekilde cevaplandı. Deneyimlerini kişisel blog’u üzerinden paylaşan öğretmen tüm yaşananlardan fazlasıyla etkilendiğini dile getirdi. Diğer taraftan mevcut teknoloji sayesinde eğitim dünyasında bir ilke imza atılmış oldu.

VİDEO