reklamı kapat

POPÜLER

Google Haritalar’ın yenilenen masaüstü versiyonu görücüye çıktı [Video]

Google, iOS ve Android platformları için yayınlanan Hangouts uygulaması ile birlikte birçok yeniliğini San Francisco‘daki Moscone Center‘da düzenlediği I/O geliştirici etkinliğinde tanıttı. Altı binden fazla geliştiricinin katıldığı ve 90 ülkede internetten milyonlarca kişinin izlediği etkinlikte yenilenen Haritalar uygulamasının masaüstü sürümü de görücüye çıktı. Yenilenen Haritalar kullanıcılara daha çabuk yüklenen vektör tabanlı haritaları sunuyor. Kullanıcılar, haritalar kısmında yer alan arama kutusuna anahtar kelimeleri yazdıklarında tahmin bazlı tavsiyler karşısına çıkıyor. Örneğin kullanıcılar Paris şehrini aradıklarında Paris’in önemli noktalarına kolay bir şekilde ulaşabiliyor.
Google Haritalar
Yeni renk düzenlemeleri ile gelen vektör tabanlı haritalar, ev, iş ve sıklıkla aranan konumlar gibi unsurları arama geçmişine göre gösteriyor. Yazılım ayrıca arkadaşlarınızın verdiği olumlu yorumlara göre de konum ile bilgileri kullanıcılara sunuyor. Haritalar’da artık sarı renkli caddeler yerine beyaz ve gri renkler kullanılıyor. Okyanusların rengi de güneş ışığına göre açıktan koyu tonlarına göre gerçek zamanlı olarak değişiklik gösteriyor.
Google Haritalar
Üç boyutlu binaların da yer aldığı yazılımda buna ek olarak trafik, yol, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla ile ilgili bilgiler de kullanıcılara sunuluyor. Google Haritalar, kullanıcıların uçuş yönleri ile ilgili bilgilere de ulaşabilmesine imkan tanıyor. Yenilenen Haritalar yazılımına davetiye başvurusunda bulunarak ulaşabileceğinizi belirtmekte yarar var. Davetiye başvurusunda bulunmak için buraya tıklamanız yeterli.
Google Haritalar
Google Haritalar
Google Haritalar

VİDEO