reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps’te favori mekan listeleri paylaşmak artık mümkün [Video]

Google Maps’in dünyanın en iyi harita uygulamalarından biri olduğu su götürmez bir gerçek. Her yeni güncellemeyle kendisini geliştiren uygulama, uzun süredir beklenen yeni bir özelliğe kavuşmuş durumda. Bu yeni özellik sayesinde mekan paylaşımı çok daha kolay bir hale geliyor ve gidilecek yerlerin bir listesi çıkarılabiliyor. 

Bazen bir yere gittiğimizde bu yere tekrar tekrar gelmek isteyebiliyoruz. Hatta bununla da  yetinmiyor bu güzel yerleri arkadaşlarımızın da görmesi için mekanları paylaşıyoruz. İşte Google Maps’in yeni özelliği artık mekan paylaşımını çok daha kolay bir hale getiriyor. Eskiden uygulama üzerinden zaten belirli bir konumu herhangi biriyle paylaşmak mümkün oluyordu. Fakat birden fazla yer paylaşılmak istendiğinde işler  karmaşık bir hal alıyordu. Yeni gelen özellikte kullanıcılar istediği gibi bir liste oluşturabiliyor ve bu listeyi isimlendirebiliyor. Daha sonrasında ise farklı paylaşım seçenekleri kullanarak bunu istenen kişilerle paylaşmak mümkün oluyor.

Liste oluşturma ve listeye yeni mekan eklemek oldukça basit birkaç işlemle gerçekleştirilebiliyor. İstenen mekanın üzerine gelindiğinde seçeneklerin bulunduğu menüye ulaşılıyor ve buradan yeni bir liste oluşturularak isim veriliyor. Daha sonrasında aynı menüyü takip ederek farklı yerler bu listeye eklenebiliyor. Mobil cihazlarda bulunan uygulamada kullanıma sunulan özelliğin nasıl çalıştığına haberin görselindeki videodan göz atabilirsiniz.