reklamı kapat

POPÜLER

Google mesajlaşma uygulamasında isim değişikliğine gidiyor

Mesajlaşma uygulamaları giderek daha fazla kullanıcı çekerken Google geride kaldığı bu alanda öne çıkmak üzere harekete geçiyor. İlk adım Google Messenger‘ın isminin değiştirilmesiyle birlikte atıldı.

Aslına bakarsanız mesajlaşma denildiğinde akla birçok alternatif geliyor. WhatsApp, Facebook Messenger ve iMessage bu alanda ağırlığını hissettiriyor. Neredeyse her telefonda yer alan WhatsApp’ın yanı sıra arkadaş listemizdeki herkesle konuşmaya olanak sağlayan Facebook Messenger’ın günlük aktif kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. iMessage ise Apple kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Android cephesine baktığımızda ise Google Messenger‘ın rekabetin çok gerisinde kaldığını görüyoruz.

Farklı birçok alanla ilgilenen Google bu konudaki eksikliğini kapatmak istiyor. Fakat bu sürece kullanıcıların ilgisini çekecek yeniliklerle başlamak yerine uygulamanın ismini değiştirmeyi tercih ettiler. Google Messenger bundan sonra Android Messages ismiyle anılacak. Peki bu durumunun bizim açımızdan ne gibi bir önemi olacak? Şimdilik bu değişiklik kullanıcılar cephesinde isim farklılığından başka bir anlam ifade etmiyor. Açıklanan bilgilere bakılırsa yapılan değişikliklerin ardından uygulamaya kaydolmanın çok daha kolay hale getirildiği ve anlaşmalı GSM operatörlerini tercih edenlerin ekstra özelliklere sahip olacağı dile getiriliyor. Fakat bu özelliklerin ne olduğu veya ne zamandan itibaren kullanılabileceği belli değil. Gizli tutulan bu yeniliklerin Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi‘nde açıklanabileceği düşünülüyor.