reklamı kapat

POPÜLER

inferred-activities

Google Now artık e-postalarınızı okuyarak takviminizi güncelleyecek

Google‘ın hayatınızı yavaş yavaş ele geçiriyor olabileceğini düşündünüz mü hiç? Google’ın hakkınızda haddinden fazla bilgiye sahip olsa da, bu bilgileri hep iyi niyetle(!) topluyor. Sunduğu her uygulamayı birbirine bağlama arzusu nedeniyle izlediğiniz videolardan konuştuğunuz kişilere hatta gittiğiniz yerlere kadar her bilgiyi kendi havuzunda toplayan Google’ın “hayatınızı kolaylaştıracak” bir uygulaması daha başlıyor.

Google Asistan (Google Now) giderek daha akıllı bir hale geliyor. Takvimle senkronize çalışan Google Asistan, etkinlik kartları oluşturarak önemli olayları unutmamanıza yardımcı oluyordu. Şimdi bu hizmeti bir adım daha ileri götürecek olan Google Asistan, Gmail üzerinden e-postalarınızı okuyarak etkinlik planlarınızı tahmin edecek ve etkinlik kartı olarak listeleyebilecek.

inferred-activities
Örneğin Gmail’de arkadaşlarınızla yazışarak bir etkinlik planı yapıp bunu daha sonra unuttunuz mu? Google Asistan unutmuyor ve önerinizin hala geçerli olup olmadığını sorgulayan bir kart hazırlayarak size yazışmanızı hatırlatıyor. Ayarlar kısmından kapatılabilen bu özelliğin daha sonra Hangouts gibi servislere gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Birinin e-postalarınızı okuyarak size hatırlatıcı kartlar hazırlıyor olması başta biraz ürkütücü gelebilirken; Facebook Messenger, Whatsapp gibi pek çok mesajlaşma servisi varken e-posta ile plan yapmak ne kadar işlevsel o da bir başka soru işareti.