reklamı kapat

POPÜLER

Google Takvim sonunda iPad için kullanıma sunuldu

Google’ın kullanışlı uygulamaları arasında yer alan Google Takvim artık iPad sahipleri tarafından da kullanılabilecek.

İnternet devi Google’ın Apple kullanıcılarının da ilk tercihleri arasında yer alabilmek adına ciddi adımlar attığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Android’den önce iOS’ta kullanıma sunulan klavye özelliklerinin ardından şimdi de sıra Google Takvim’e gelmiş gibi görünüyor.

Yapacakları işleri unutmak istemeyenlerin veya planlı çalışmayı sevenlerin tercih ettiği uygulamalar arasında sayılan Google Takvim uzun bir süredir Android kullanıcılarının ilk tercihleri arasında yer alıyordu. Benzer bir başarıyı Apple kullanıcıları ile de elde etmek isteyen Google bir süre önce bu kullanışlı uygulamayı iOS’a uygun hale getirmişti. Ancak bu takvim uygulaması şimdiye dek sadece iPhone sahipleri tarafından kullanılabiliyordu. Bu da hem iPad hem de iPhone sahibi olanların işini zorlaştırıyordu. Son gelişmeyle birlikte işlerini Google Takvim üzerinden organize edenler artık bu bilgilere iPad’leri üzerinden de erişebilecek.

Bu uzun süren bekleyişin ardından görüyoruz ki Google Takvim, iPad için optimize edilmiş. Üstelik uygulamanın iPad için kullanıma sunulan ilk versiyonu alışılan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Böylece işlerimizi kolaylaştıran herhangi bir özelliğin eksikliğini hissetmiyoruz.

Google Takvim’in iPad için kullanıma sunulan yeni versiyonuna hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.