reklamı kapat

POPÜLER

Google yola develerle devam ediyor [Video]

Google oldukça kullanışlı olan ve bir o kadar sevilen Sokak Görünümü uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji devi bunu genellikle tepesine kamera bindirdiği otomobilleriyle yapsa da yeterli olmadığı zamanlarda değişik alternatifler denemeyi de ihmal etmiyor. Tıpkı deve kullanmak gibi.

Abu Dabi’de çekimlerine devam eden Google, Sokak Görünümü’ne eklemek istediği Liva Vaha’sını pek alışık olmadığımız bir yöntemle fotoğrafladı. Teknolojik otomobillerini çöl bölgesine sokamayan şirket, çareyi develerde buldu. Tıpkı otomobillerinde yaptığı gibi bu sefer develerin hörgücüne kameralar yerleştirerek uçsuz bucaksız çölü ve bölgede bulunan vahayı fotoğraflamaya başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri topraklarında yer alan Liva Vahası, bölge için fazlasıyla önemli. Tarihi, kültürel ve turizm açısından stratejik bir doğa parçası olan vaha, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak göze çarpıyor. Arap yarımadasının en geniş vahalarından biri olan Liva, aynı zamanda bölgenin su ihtiyacını karşılayan en önemli kaynağı.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER