reklamı kapat

POPÜLER

google

Google’a göre 2017’nin en popüler yabancı dizileri

Sene sonuna giderek yaklaşırken Google en fazla aranan içerikleri açıklamaya devam ediyor. Bu kez sırada en çok aratılan diziler var. Üstelik zirvede hiç beklemediğimiz bir diziyle karşılaşıyoruz.

Söz konusu en çok konuşulan yabancı diziler olduğunda aklımıza hemen Game of Thrones geliyor. Ona rakip olabilecek tek iş ise The Walking Dead diyebiliriz. Fakat Google arama verilerine bakılırsa merak edilen içerikler sandığımızdan farklı olabilir.

Google’ın 2017 raporuna bakılırsa bu yıl en çok aratılan dizi Netflix orijinal yapımlarından 13 Reasons Why oldu. Bunun elbette pek çok nedeni olabilir. Dizi intihar gibi hassas bir meselesi ele almasından ötürü hem eleştirildi hem de takdir edildi. Bu durum Google aramalarını da fazlasıyla etkilemiş gibi görünüyor. Onu son sezonuyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Game of Thrones izliyor. Üçüncü sırada ise ikinci sezonuyla ekrana gelen This is Us yer alıyor. Listenin en aykırı işi ise bir çöpçatanlık programı olarak tanımayabileceğimiz Bachelor in Paradise. Onun bu kategoride yer alması ise senaryolu bir program olmasından kaynaklanıyor.

Google’da en çok aranan diziler

● 13 Reasons Why
● Game of Thrones
● This is Us
● Iron Fist
● Riverdale
● Bachelor in Paradise
● The Good Doctor
● Santa Clarita Diet
● Big Little Lies
● American Gods