reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan acil durumlara özel bir uygulama: Güvenilir Kişiler

Hayatımızın her alanına el atan Google artık acil durumlarda da devreye girmeye hazırlanıyor. İnternet devi Türkçe ismi Güvenilir Kişiler olan yeni bir uygulama çıkarttı.

Orijinal adı Trusted Contacts olan uygulama temelde tek bir fikre dayanıyor: Güvendiğiniz kişilerin en çok ihtiyacınız olduğu anda sizi bulabilmesi. Burada önce ailenizi veya en yakın arkadaşlarınızı güvendiğiniz kişiler olarak işaretliyorsunuz. Ardından bu kişiler endişe duydukları zamanlarda sizden konumunuzu talep edebiliyor. Tabii siz eğer güvende olduğunuzu düşünüyorsanız bu isteği geri çevirebiliyorsunuz. Acil bir durum yaşanırken veya güvenli hissetmediğiniz bir anda konumunuzu anında paylaşabiliyorsunuz. Üstelik bu uygulama internet bağlantınız yokken ya da telefonunuzun pili bittiği zamanlarda bile çalışıyor. Bu sayede gerçekten her an konum bilginizi verebiliyor.

Kullanıcıların her koşulda kendisini daha rahat hissetmesine olanak sağlayan Güvenilir KişilerAndroid cihazlar için kullanılabilir durumda. Bu yararlı uygulamanın yakın zamanda iOS‘a da gelmesi bekleniyor.