reklamı kapat

POPÜLER

Google’dan Samsung’a yardım eli

Samsung’un TouchWiz arayüzü her ne kadar Galaxy S6 ve Galaxy Note5 ile eskisine göre çok daha iyi çalışsa da halen istediği noktaya gelebilmiş değil. İddialara göre arayüzünün daha iyi olması için çalışan Samsung’a hiç beklenmedik bir firmadan, Google‘dan destek gelebilir.

Genelde güvenilir sızıntılarıyla dikkat çeken Samsung Viet’in paylaştığı bu ilginç iddiaya göre Google, TouchWiz’in cihazlarda daha stabil bir şekilde çalışabilmesi için optimizasyona yardımcı olacak. Satış rakamları baz alındığında dünyanın en çok kullanılan arayüzü olan TouchWiz için harekete geçen Google’ın arayüzü hatalardan arındıracağı ve RAM yönetimi konusunda da geliştirmeler yapacağı söyleniyor.

Samsung daha önce Magazine UX adlı bir arayüz geliştirmiş fakat Google’ın baskısı üzerine bu arayüzden vazgeçmek durumunda kalmıştı. Ancak daha önce hiç Samsung’un arayüzüne direkt olarak bir müdehalede bulunmamıştı. Samsung ve Google tarafından henüz doğrulanmayan bu iddiaların gerçekliğini öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.