reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın Atlas robotu seviye atladı [Video]

Google X çatısı altında insansı robotlarını geliştirmeye devam eden Boston Dynamics, meşhur Atlas robotuna seviye atlattı. Boston Dynamics tarafından “gelecek nesil Atlas” şeklinde tanımlanan insansı robot, insani özelliklere bir adım daha yaklaşmış durumda.

1,75 cm boyu ve 80 kg ağırlığıyla biraz daha insana benzeyen yeni Atlas robot da insanlıktan uzak muamele görmeye devam ediyor. Karlı yollara sürülen, kaldırdığı koliler elinden düşürülen, sırtından vurulan Atlas tüm bunlara rağmen yılmıyor ve işine kaldığı yerden devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Boston Dynamics’in köpek formunda geliştirdiği Spot isimli robot da “sahibi” tarafından tekmelenmiş ve bu hareket robot olduğunu bilsek dahi hepimizi derinden yaralamıştı.

spot
Tüm bunlar elbette robotların dayanıklılığını, dengesini ve sağlamlığını göstermek için yapılan şovlar. Ama bir gün bu robotlar Dünya’yı ele geçirirse intikam almayacaklarının garantisini de kimse veremez. Aramızdan ilk ayrılan da eli sopalı “efendi” olabilir. Mazlum Atlas’ın yeteneklerini gösteren videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google’ın Atlas robotu seviye atladı [Video]” için 3 cevap

  1. yildirim dedi ki:

    videoyu izledikten sonra aklıma terminatör filmi ordaki robotlar ve o robotları üreten Skynet firması geldi.Ürkütücü gerçekten.

  2. ERCAN KADAKOĞLU dedi ki:

    BU VİDEOYU İZLEDİKDEN SONRA AKLIMA RECEP TAYYİP ERDOĞANIN ,VE YALAKA AKP,Lİ VEKİLERİN NEKADAR SALAK V E MANYAK VE GERZEK VE MİNİMUM NE SALAKLIK VARSA HEPSİNİN ONLADA OLUŞMUŞ OLDUGU AKLIMA GELİYOR(ALLAH )AKILDAN FIKARA OLAN AKP LİLERE AKIL VE BEYİN VERSİN(ERCAN KADAKOĞLU)

  3. Jack dedi ki:

    En çok söylediğim sözlerden biri “Skynet kaçınılmaz”.