reklamı kapat

POPÜLER

youtube-logo

Google’ın reklam müdürü YouTube’un başına getirildi

habere göre Salar Kamangar, yenilikçi projeler geliştirmeye devam etmek adına Google çatısı altında çalışmaya devam edecek.

YouTube’un yönetim kadrosunda yapılan bu değişiklikle ilgili yaptığı yorumda Kamangar ve bütün YouTube ekibinin muazzam işlere imza attıklarını belirten Google CEO’su Larry Page, YouTube’un artık hemen her alanda etkin ve bir milyar insanı aynı platformda toplayan küresel bir topluluğa dönüştüğünü ifade etti. Video paylaşım sitesine yüklenen içeriklerle insanların bütün dünyaya ulaşabildiklerini ve bundan maddi bir gelir bile elde edebildiklerini söyleyen Page, “tıpkı Salar gibi Susan’ın da imkansız diye bir şeyin olmadığına inananlardan birisi olduğunu ve YouTube’u insanların onu sevmeye devam edecekleri bir biçimde geliştirmek konusunda heyecan duyduğunu” anlattı.

youtube-logoYouTube’un yönetim kadrosunun başına geçmeden önce Google’da reklam ve elektronik ticaret bölümünün kıdemli başkan yardımcılığı konumunda olan Susan Wojcicki‘nin video paylaşım sitesinin yeni CEO’su olarak atanmasıyla, web sitesinin içerik ortaklarından kar elde etmenin giderek daha da zorlaştığı ve söz konusu değişikliğin bu yüzden yapıldığı düşünülüyor.