reklamı kapat

POPÜLER

10 milyon kullanıcılı QuizUp eğlencesi büyük ekrana taşınıyor

Son yılların en popüler iPhone oyunları arasında yer alan QuizUp, artık iPad için de App Store‘dan indirilebiliyor. Panilla Vanilla Games tarafından yaratılan oyun bu zamana kadar 10 milyon kullanıcıya ulaştı. iPad versiyonu ile oyunun menülerini iyileştiren ve daha kolay oynanabilir bir hale getiren firma, Android için ise çalışmaların halen devam ettiğini belirtiyor.


Halihazırda oyunu oynayan 10 milyon kişiden biri olmayan okurlarımız için söyleyelim, QuizUp özetle bir bilgi yarışma oyunu. Oyun içinde arkadaşlarla veya başka kişilerle çevrim içi belirli başlıklarda yarışarak başlık altında yer alan altı soruya verilen cevabın çabukluğu ve doğruluğu oranında puan elde ediliyor. Sonuç olarak daha yüksek puan alan taraf kazanıyor. Oyunda seçilebilecek 250’den fazla başlık 100 binden fazla soru bulunuyor. Dolayısıyla aynı soruya denk gelmeden oyunu günlerce oynayabilmek mümkün.


Oyunun yaratıcıları, iPad güncellemesi ile birlikte oyunun daha keyifli hale geldiğini belirtiyor. Buna gerekçe olarak ise iPad’in büyük ekranı sayesinde ihtiyaç duyulan tüm menü ve tuşların ekrana sığdırılarak kullanıcıları fazladan yapılması gereken tıklamalardan kurtarması gösteriliyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda, QuizUp bazı quizlerin içine fotoğraflar da eklemeye başlamıştı. iPad ile birlikte fotoğraflı quizlerin retina ekranla daha çekici hale gelmesi de firmanın beklentileri arasında yer alıyor. QuizUp, geçtiğimiz günlerde Sequoia Capital şirketinden 22 milyon dolarlık yatırım almayı başararak hedefini daha fazla ülke ve daha çok kullanıcıya ulaşma yönünde güncellemişti.

QuizUp

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 40,4 MB

YÜKLEMEK iÇiN
iOS QuizUp

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.