reklamı kapat

POPÜLER

Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage gibi AAA oyunlar iPhone ve iPad tarafında tutmadı

Assassin’s Creed Mirage gibi AAA oyunlar iPhone ve iPad tarafında tutmadı. Büyük oyunlar mobilde çok fazla dikkat çekmiyor.

Assassin’s Creed Mirage, geçtiğimiz haftalarda iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max ve M1 ya da daha iyi işlemciye sahip iPad Air / Pro modelleri için indirilmeye sunuldu. Resmi sayfası burada yer alan oyun, 90 dakika boyunca ücretsiz olarak oynanabiliyor, daha sonrası içinse 50 dolarlık ücretin verilmesi gerekiyor. Konsol sürümüyle yakın bir deneyim sunan oyun, yapılan analizlere göre satış konusunda beklentilerin oldukça altında kaldı. Oyunu 123 bin kişinin denemek için iPhone ve iPad’lerine indirdiği ancak sadece 3 bin kişinin 50 dolarlık ödemeyi yaptığı ortaya çıktı. Oyunun günlük indirilme sayısının şimdiden 3 binin altında olduğunu söyleniyor ve bunun çok düşük olduğu belirtiliyor. Aktarıldığı kadarıyla mobil için özel üretilen Assassin’s Creed Rebellion oyunu piyasaya sürüldüğü dönemde neredeyse 2 milyon indirmeye ulaşmış ve Assassin’s Creed Mirage’dan yüzde 612 daha fazla gelir elde etmişti. Birçok kişi telefonunda ya da tabletinde AAA oyun oynama fikrine sıcak bakmıyor, iOS için çıkan Resident Evil 4’ün de iyi bir satış performansı ortaya koymadığı hesaplanıyor. Oyun 357 bin kez yüklenmiş ancak yalnızca 7 bin kişi tüm bölümleri açmak için 30 dolar ödemiş. Appmagic’in içerik başkanı Andrei Zubov, akıllı telefon kullanıcılarının kısa süreli daha basit oyunları tercih ettiğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Assassin’s Creed Mirage’ın hikayesi için yapılan resmi açıklamalar ise şöyle: “Basim’in hikâyesini deneyimleyin. Basim, kabusa benzer şeyler gören yaman bir yankesici. 9. yüzyıl Bağdat’ının keşmekeşli sokaklarını arşınlarken kafasındaki sorulara cevap bulmaya çalışıyor ve adalet arıyor. Gizli Olanlar diye bilinen kadim ve gizemli bir örgüte katılarak ölümcül bir Usta Suikastçı olacak ve kendi kaderini inanılmaz bir şekilde değiştirecek.” “Kâbuslardan fırlamış görülere sahip, azılı sokak hırsızı Basim’in dokuzuncu yüzyıl Bağdat’ında adalet ve cevap arayışına katılın. Gizemli ve antik bir örgüt olan Hidden Ones aracılığıyla ölümcül bir Usta Suikastçı olduğunda Basim’in kaderi, hiç düşünemeyeceği bir yere evrilecek. Dokuzuncu yüzyıl Bağdat’ının kalabalık sokaklarını arşınlarken azılı sokak hırsızı Basim’in adalet ve cevap arayışına katılın. Gizemli ve antik bir örgüt olan Hidden Ones aracılığıyla ölümcül bir Usta Suikastçı olduğunda Basim’in kaderi, hiç düşünemeyeceği bir yere evrilecek.”

 

Assassin’s Creed Mirage yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri