reklamı kapat

POPÜLER

Google arama sonuçlarında video klip dönemi başladı

Google, gerçekleştirdiği son düzenlemeyle arama sonuçlarına müzik videolarını entegre ettiğini duyurdu. Konuşulanlara göre değişikliğinin ardındaki ana sebep, online müzik dinleme platformlarının önlenemez yükselişi.

Müzik video kliplerine ulaşmak için Google’ı kullananlar şu sıralar yeni bir özelliği deneme şansı yakalıyor. Öyle ki artık “Sanatçı adı – Parça ismi” şeklinde gerçekleştirilen arama sorgularında, sonuç bölümünün en üstünde -Google Now stilinde- ilgili şarkının klibi yer alıyor. Çıkan görsele tıkladığında ise YouTube’a yönlendiriliyorsunuz. Şimdilik sadece VEVO kapsamındaki videoları ilgilendiren yeniliğin yavaş yavaş tanınmış diğer sanatçıları da bünyesine alacağı ifade ediliyor. Üstelik Vimeo ve Dailymotin gibi sitelerin de uygulamaya tabi tutulacağı belirtiliyor.

Google’ın bu düzenlemesinin ardındaki asıl sebebin kullanıcıların işini kolaylaştırmak olmadığı; Spotify, Deezer ve Rdio gibi son dönemde yükselişe geçen online müzik dinleme platformlarına karşı bir önlem niteliği taşıdığı ifade ediliyor. Böylelikle YouTube’un popülerliğini koruyarak gözden düşmesini önlemeyi hedefleyen Google, rekabetten geri kalmak istemiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google arama sonuçlarında video klip dönemi başladı” için bir cevap

  1. su kaçağı dedi ki:

    bence oldukça paşarılı oldu hızlı bir şekilde şarkıya ulaşabiliyoruz. haber için teşekkürler