reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Store LOG Tasarım

Google’ın yeni altyapısı ile Play Store merkezli alımların ödemesini başkasının yapması istenebiliyor

Google’ın yeni altyapısı ile Play Store merkezli alımların ödemesini başkasının yapması istenebiliyor. Bu sistem şu an sadece Hindistan merkezli olarak sunuluyor.

İlk olarak Hindistan’da hayata geçirilen yeni altyapı kapsamında Google, kişilerin Play Store merkezli uygulama ve uygulama içi satın alma işlemlerini başkasının ödemesi için bir bağlantı oluşturmasına izin veriyor. Ödeme sayfasının altına “başkasının ödemesini iste” isimli bir bölüm ekleyen şirket, buna basıldığı zaman bir bağlantı oluşturuyor, bu bağlantı istenilen kişiye bir ödeme talebi olarak gönderilebiliyor. Sizin için ödemeyi yapacak kişiler elbette tam olarak neye ödeme yapacağını görüyor, bu sistem özellikle aile içi kullanım ve yakın arkadaşlar için güzel duruyor. Google bundan önce Play Store’daki “resmi devlet” uygulamalarına özel rozet eklemeye başlamıştı. Resmi devlet uygulamalarına özel bu rozet ilk aşamada Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Meksika, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif edilmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi devlet uygulamalarını kullanıcıların daha rahat tespit edebilmesi için güzel görünen bu özellik, henüz bir tarih yok ancak elbette ileride başka ülkelerde de aktif edilecek. Bu özelliğin birkaç aydır test edildiği ve şu an 3.000’den fazla resmi uygulamada yeni rozetin yer aldığı söyleniyor, yeni adım kapsamında firma şunları aktarıyor:

“Devlet kurumlarının, geliştirici hesaplarını oluşturmak için resmî devlet e-posta adreslerini kullanmaları ve yetkili geliştiricilere devlet adına uygulama geliştirebileceklerini onaylayan belgeler sunmaları önerilir. Devlet kurumlarıyla birlikte çalışarak bu bağlantılı uygulamaların meşruluğunu doğrularız.”

Android dünyasının merkezinde yer alan Google Play Store bundan önce aynı anda iki farklı uygulama indirebiliyor olmasıyla gündem olmuştu. 2024 yılında gelmiş olması gerçekten oldukça şaşırtıyor ancak Google Play Store artık aynı anda iki farklı uygulama indirebiliyor. Peki bunun nasıl bir faydası olacak? Bu özellikle yeni bir telefona geçerken zaman kazandıracak, seçilen uygulamalar eskiye nazaran çok daha hızlı bir şekilde kurulabilecek. İlginç olarak halen birden fazla uygulamayı aynı anda güncelleyemeyen Android uygulama marketi, kesin değil ancak yakında çoklu güncelleme desteği de kazanabilir.

Play Store adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER