reklamı kapat

POPÜLER

az1

GoPro’nun korkulu rüyası: Sony Action Cam Mini [Video]

 - Güncelleme: 13 Şubat 2015 07:52

Aksiyon kamera pazarı büyümeye devam ederken rekabet de kızışıyor. Sony‘nin yeni aksiyon kamerası selefinin başarısını katlamaya hazırlanıyor.

IFA 2014 son hızla devam ederken her gün yeni bir ürünle karşılaşıyoruz. Hemen hemen her ihtiyaca uygun yeni cihazlar tanıtılırken, yerinde duramayanları en çok heyecanlandıran duyurulardan biri Sony’den geldi. Yeni aksiyon kamerası Action Cam Mini‘yi duyuran Sony, bugüne kadar ürettiği ek küçük aksiyon kamerasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Konu aksiyon olunca en önemli noktalardan biri taşınabilirlik. Sony HDR-AZ1, 63 gramlık ağırlığıyla dişli rakibi 74 gramlık GoPro Hero3+ Black Edition‘dan daha hafif. Avuç içine rahalıkla sığan küçük kasasının içinde barındırdığı gelişmiş özellikler ise aksiyon tutkunlarını tatmin edecek seviyede.

AZ1
SteadyShot gibi Sony teknolojilerine sahip olan kamera ZEISS Tessar lens ve 11,9 megapiksel çözünürlük sunan arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensör ile geliyor. 170 derecelik geniş açılı lensi ile Full HD görüntüler kaydeden Action Cam Mini, kamerasıyla beraber gelen su geçirmez kılıfıyla da zorlu koşullara meydan okuyor. Kılıfıyla 5 metreye kadar su geçirmez olan kamera, kuma, toza ve taşlara da dayanıklı hale geliyor. Wi-Fi ve NFC bağlantı desteğini de kameraya dahil eden Sony, yapacağınız yayınlar için kolay bağlantı imkanları sağlıyor. Aksesuarları da unutmayan Sony, Action Cam Mini HDR-AZ1VR paketinde sunduğu RM-LVR2V Live-View Uzaktan Kumanda ile aksiyon deneyimini artırmayı amaçlıyor. Bileğe takılan bu kumanda-ekran, sadece görüntüleri göstermekle kalmıyor, kamerayı herhangi bir yere sabitlediğinizde ayarları değiştirmenize de olanak tanıyor. Ayrı olarak satılmayan RM-LVR2V, kayışıyla beraber yaklaşık 98 gram, 3 metreye kadar su geçirmez ve Wi-Fi bağlantı desteğine sahip oluşuyla aksiyonu tamamlayan en büyük aksesuar olmaya aday.

HDRAZ1VRW
Aksesuarları bununla sınırlı kalmayan mini kamerayı BLT-CHM1 mandallı Kafa Montaj Kiti ile başınıza bağlayabilir, özel VCT-BPM1 Sırt Çantası Montaj Kitiyle güvenli bir şekilde sırt çantanızın kayışına bağlayabilirsiniz. Sony’nin aksiyon kamerası tek başına, su geçirmez kılıf dahil, 250 dolara satışa sunulmaya hazırlanıyor. RM-LVR2V Live-View Uzaktan Kumanda ile satılan paket versiyonu ise 350 dolar fiyat etiketiyle çıkışını gerçekleştirecek.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER