reklamı kapat

POPÜLER

IKEA’dan kendi kataloguna övgü niteliğinde Apple parodisi: bookbook [Video]

Firmaların en sevdiği tanıtım yöntemlerinden biri kuşkusuz Apple reklamlarıyla veya ürünleriyle dalga geçen reklamlar hazırlamak. Markaların Apple’ın çekim kuvvetinden faydalanma çabası olarak da görebileceğimiz bu reklam furyasına IKEA da katıldı. Karşınızda IKEA bookbook.

IKEA’nın kataloglarını hazırlarken gösterdiği özen herkesin malumu. Evine yeni bir eşya almayı düşünmeyenlerin bile severek incelediği bu katalog için, IKEA 3D teknolojisini kullanarak ürünlerin dijital modellerini oluşturuyor. Katalog hazırlığında modellemenin dışında sayfa düzeni, font ve daha pek çok ayrıntı üzerinde harcadığı emeği ve detaylı çalışmayı vurgulamak isteyen IKEA da, Apple’ın kendi tasarımlarını öve öve bitiremediği reklamlarına gönderme yapan bir reklam hazırlamış. IKEA kataloguna da Macbook’tan bozma “bookbook” adını vermiş.

Tam şarjlı gelen üründeki pilin sonsuz kapasiteye sahip olduğunun altını çizen “Baş Tasarım Gurusu” Jörgen Eghammer, katalogun dijital bir kitap değil, bir bookbook, yani kitap gibi kitap olduğunu belirtiyor. Üründeki dokunmatik dokunma teknolojisiyle mükemmel navigasyon deneyimi sunduğunu gururla açıklayan Eghammer, ekran alanının iki katına çıkma kapasitesini de vurgulamayı ihmal etmiyor.

VİDEO

YORUMLAR