reklamı kapat

POPÜLER

IKEA Stranger Things
IKEA Friends

Friends, Stranger Things ve The Simpsons salonlarına IKEA dokunuşu [Galeri]

06 Haziran 2019

Televizyonun unutulmayan yapımları olduğu gibi bir de unutulmayan mekanları var. IKEA, Stranger Things, Friends ve The Simpsons‘ın unutulmaz salonlarını yeniden yaratıyor.

IKEA yepyeni bir reklam kampanyası ile Stranger Things, Friends, The Simpsons gibi dizilerin ikonik salonlarını yeniden yaratıyor. İsveçli şirketinReal Life Series” isimli kampanyası kapsamında yapılan çalışma halihazırda Arap Emirlikleri’nde gösteriliyor. Publicis Spain’in imza attığı kampanya evinizin salonunu aslında o çok tanıdık ikonik salonlara dönüştürme imkanı tanıyor. Hayli eğlenceli olan kampanyada The Simpsons’daki dağınık kanepeye, mor komodine hatta gemi tablosuna bile alternatif sunuluyor. Ortaya çıkan iş ise orijinali aratmıyor.

Stranger Things cephesinde ise Joyce Byers’ın salonuna konuk oluyoruz elbette. Birinci sezonda Upside Down’da sıkışıp kalan küçük oğlu Will ile iletişim kurabilmek için yılbaşı ışıkları ve duvara çizilmiş alfabeden yararlanan Byers’ın rahat ve sıcak salonu da sehpa üzerindeki mum detayına kadar düşünülmüş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Friends ise belli ki yaratması biraz daha zor olan projelerden biri olmuş. Monica ve Rachel’ın salonuna konuk olduğumuz “yeniden düzenleme” çok daha derli toplu görünüyor. Tabii IKEA reklamında kullanılan tüm eşyaların isimleri ve fiyatları da yer alıyor.

IKEA, 60 seçenekten 3’ünü tercih etmiş

Şirket proje öncesi 60 dizilik uzun bir listeye sahip olduğunu belirtiyor. Bu 60 ikonik salon içinde 3’ünü seçmek ise hayli zor olmuş. Salonları yeniden inşa etmek ise adeta çocuk oyuncağıymış! Firma salonlarda yerine konulması gereken her eşya için en az üç alternatiflerini olduğunu belirtirken, IKEA’nın geniş ürün katalogunun işlerini çok kolaylaştırdığına da değiniyor.

İlginizi çekebilir

Mobilya montajı için IKEA artırılmış gerçeklik çözümü