reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Gözde elektrikli Tesla Model 3 modeline “üzen” yeni versiyon

Tesla‘nın en önemli otomobili konumunda bulunan Model 3, bugün üzücü bir konuyla gündeme geldi. Araca yeni bir versiyon eklendi.

Tesla Model 3 modeline eklenen yeni versiyon niye üzüyor diyebilirsiniz. Bunun arkasında fiyat etiketi yer alıyor. Biliyorsunuz aracın başlangıç fiyatı uzun süredir 35 bin dolar seviyesindeydi. Bugün tanıtılan yeni versiyon ise başlangıç fiyatını tam 45 bin dolar seviyesine çıkardı. Evet artık bir Tesla Model 3 sahibi olmak isteyenlerin en az 45 bin doları gözden çıkarması gerekiyor. Üretim sorunları nedeniyle 2019 ortalarına kadar rafa kalktığı belirtilen 35 bin dolarlık versiyon, sadece ön sipariş yapanlara gidecek gibi görünüyor. 45 bin dolarlık versiyon kişilere tek şarjla yaklaşık 420 km menzil sunuyor. Saatte 200 km/s hız yapabilen model, 0’dan 100 km hıza 5.6 saniyede çıkabiliyor. Bu verilere bakıldığı zaman artan fiyat ile beraber aşağıda detaylandırdığımız 35 bin dolarlık versiyona göre bir kazanım olduğu görünüyor. Ancak yine de daha ucuz modelin aradan çıkması birçok kişi kötü görünüyor. Aracın buna ek olarak çok daha pahalı dört çeker ve performans versiyonları da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3’ün 35 bin dolarlık versiyonu şu detaylara sahipti

Hatırlamak adına 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Otomobil resmi tanıtım videosu