reklamı kapat

POPÜLER

vespa

Elektrikli Vespa Elettrica’yı Türkiye’de satın almayı düşünenlere güzel haber

Vespa’nın ilk elektrikli scooter’ı Vespa Elettrica hakkında Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren güzel bir gelişme yaşandı.

Vespa Elettrica’yı Türkiye’de satın almak isteyen müşterilerin bir süre daha sabırlı olması gerekiyor. Yapılan açıklamaya göre Vespa Elettrica’yı 2019 yılında Türkiye’de de göreceğiz. Türkiye satış fiyatı henüz belli olmayan scooter’ın önümüzdeki günlerde Türkiye satış fiyatının açıklanması bekleniyor. 100 kilometrelik bir menzil vadeden scooter’ın 50 cc’lik bir modele denk geldiğini belirtelim. 5,4 beygirlik maksimum güç ve 200 Nm tork değerleri ilk adımda ön plana çıkan scooter’ın bataryası 4 saatte doluyor. 1.000 kez şarj edildikten sonra ömrünün sadece yüzde 20 düştüğü belirtilen scooter’ın sürüş modlarına göre değişmekle birlikte en az saatte 70 kilometre hıza ulaşabileceği ifade ediliyor.

İleriki vadede Elettrica X adıyla çıkacak olan ikinci bir versiyonun bilgisini veren Vespa, bu modelde hibrit teknolojisine yer vereceğini söylüyor. Elektrikli ve benzinli motorun bir arada kullanılacağı bu versiyonun menzil değeriyse 200 kilometre olarak paylaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vespa Elettrica, 6 farklı renk seçeceğiyle geliyor

6 farklı renk seçeneğiyle kişiselleştirilebilecek olan Vespa Elettrica’da 4,3 inç‘lik renkli TFT ekran da mevcut. Bluetooth desteği sayesinde kısa mesaj ve gelen çağrıların da takip edilebileceği bu ekran sürüş sırasında en önemli yardımcılardan birisi olacağa benziyor.

Video