reklamı kapat

POPÜLER

100 kilometre menzil vadeden elektrikli Vespa İstanbul’da görücüye çıktı

Motobike fuarının kapılarını açmasıyla birlikte meraklılarıyla buluşan elektrikli Vespa Elettrica, fuarın en ilgi gören isimleri arasında.

Geride bıraktığımız gün kapılarını açan Motosiklet ve bisiklet sektörünün en kapsamlı etkinliği olan Motobike İstanbul, meraklılarıyla yeni modelleri bir araya getiriyor. Fuarın en popüler isimlerinden birisi olan elektrikli Vespa Elettrica da açılışla birlikte sahnedeki yerini aldı. Markanın zamansız tasarımını teknolojiyle birleştirdiği modeli Elettrica, teknik özellikleriyle de cezbedici bir seçenek olma yolunda ilerliyor. Sadece 4 saatte tamamen şarj olabilen model tek şarjda 100 kilometre yol kat edebiliyor. Elektrikli Vespa, fuara özel avantajlı kredi seçenekleriyle birlikte 51 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Vespa Elettrica teknik özellikleriyle de öne çıkıyor

Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Elettrica, performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri aratmama iddiasını devam ettiriyor. Modelin 45 km/s’lik maksimum sürat değeriyse ihtiyaç odaklı olduğunun da kanıtı aslında. Lakin Vespa geçtiğimiz kasım ayında Elettrica 70 km/h adında limitleri yukarı çeken bir versiyon için de düğmeye basmıştı. Pakette 70 km/s hıza çıkabilen motosiklet, bu açıdan birçok kişi için daha uygun bir seçenek halini alıyor. Elettrica’nın tamamen elektrikli motoruyla çevreci olduğu kadar, sürücülerine sessiz ve ekonomik bir ulaşım deneyimi sunduğunu belirten Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin; “Son zamanlarda elektrikli otomobiller gibi elektrikli motosikletlere olan talep de hızla artıyor. Bu noktada, elektrikli motosikletler gerek sunduğu yeterli menzil gerekse hızlı şarj olabilme özellikleriyle iyi bir ulaşım tercihi olmaya başladı. Vespa markasının en yenilikçi ve teknolojik modellerinden Vespa Elettrica ise 70 yılı aşkın köklü mirasına ait çizgileri korurken yenilikçi tasarımı ve renk özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Ayrıca, gürültü kirliliğine karşı koyarak şehirleri daha sakin ve yaşanabilir hale getirmeye yardımcı oluyor” ifadelerine yer verdi..

İlgili video

Elettrica tanıtımı