reklamı kapat

POPÜLER

GT Academy

GT Academy 2015 ile gerçek yarışçı olma şansı

Nissan PlayStation GT Academy 2015’te şimdiye kadarki en büyük organizasyonunu gerçekleştirdi. GT Academy ile ilgili detaylar, Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşen etkinlikte paylaşıldı.

Sanal yarış dünyasında Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuların arandığı GT Academy, PlayStation 3 oyuncularına, Nismo Sporcusu olma hayalini gerçeğe dönüştürmeleri için bir fırsat veriyor. 2015 yılında Türkiye’de başlatılan program ile yeni yarışçıların katılım sağlaması amaçlanıyor.

GT Academy elemeleri, Sony PlayStation 3 üzerinde Gran Turismo 6 oyunuyla online olarak 21 Nisan’da başlayıp 16 Haziran’da son bulacak. Profesyonel bir yarışçı olma hayali taşıyan oyuncular Sony PlayStation 3 üzerinden Gran Turismo 6 oyunu ile en hızlı tur zamanını gerçekleştirmek için mücadele edecek. 20 yarışçının ulusal seçmelere katılacağı yarışmalar online ve saha etkinliği olarak ayrışacak. Saha organizasyonların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismiyle online yarışların en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10 ismi Haziran ayında gerçekleşecek Türkiye finalinde karşı karşıya gelecek. Finallerde en iyi dereceyi alan 6 yarışmacı ise ünlü Silverstone Yarış Kampı‘na katılma şansı yakalayacak. Silverstone yarış kampına katılan yarışmacılar hayatlarını değiştirecek bir kariyer elde edebilecek. Burada dünyanın çeşitli yerlerinden gelen finalistler ile Dubai 24 Saat’lerinde yarışabilmek için kıyasıya mücadele edecek.

Ahmed Khalid
GT Academy Türkiye tanıtım toplantısına katılan GT Academy eski şampiyonları Wolfgang Reip ve Ahmed Khalid basın mensuplarıyla deneyimlerini paylaştı. 2012 yılında Silverstone’da 830 bini aşkın Gran Turismo oyuncusu arasından sıyrılarak GT Academy şampiyonluğuna ulaşan Belçikalı Wolfgang Reip, Nismo atleti olduktan sonra başarılarını sürdürdü. 2013 yılında, Dubai 24 Saat, SP3 Sınıfı’nda ikinci, FIA GT Serisi, Slovakya’da ikinci, Blancpain Dayanıklılık Serisi, Pro-Am Sınıfı’nda üçüncü, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Bahreyn’de LM P2 Sınıfı’nda üçüncü oldu.

Wolfgang Reip
GT Academy tanıtım toplantısına katılan bir diğer pilot Suudi Arabistanlı Ahmed Khalid ise 2014 yılında GT Academy şampiyonu olmasıyla şimdiden hayatının değiştiğini görmeye başladı. Nissan GT-R NISMO GT3 ile 2015 Dubai 24 Saat yarışlarına katılım hakkı kazanan ve tamamı oyunculardan kurulu takımı ile Pro-Am sınıfında podyumda ikinciliği alırken, genel klasmanda beşinci oldu. Bir yıl önce evinde koltukta oturup PlayStation’ı ile Gran Turismo oynadığını belirten Khalid, şimdi ise gerçek bir yarış pilotu olduğunu dile getirdi. GT Academy’nin hayatını tamamen değiştirdiğini dile getiren Khalid, şimdiden Dubai 24 Saat yarışlarında podyumda yer alabildiğini, kendini adayan, kararlı, inançlı ve çok çalışan herkesin hayal gibi görünen bu serüveni kazanabileceğine inandığını söyledi. Unutmadan söyleyelim. GT Academy’ye 18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi herkese açık.

YORUMLAR