reklamı kapat

POPÜLER

Başlamak için “X”e basın; Nissan GT-R’ın PlayStation kumandasıyla kullanıldığı nefes kesen proje [Video]

Gran Turismo Sport’un satışa sunulması için bekleyiş devam ederken, Nissan’ın gerçekleştirdiği proje oyun tutkunlarının iştahını fazlasıyla kabartacak.

Geçtiğimiz günlerde oyuncular için satışa sunulan Forza Motorsport 7‘nin heyecanı henüz devam ederken, meraklıları 16 Ekim‘de bir diğer demirbaş Gran Turismo Sport‘u bekliyor. PlayStation 4 özel oyunları arasında yer alan serinin yeni bölümü tıpkı Forza’da olduğu gibi büyük bir beklentiyle gözlenirken, heyecanı tavan yaptıran ilginç projeler de kendisini göstermeye devam ediyor. Sanal dünya ile gerçek dünyayı bir araya getirmek için harekete geçen Nissan, GT-R üzerinde özel bir işlem gerçekleştirdi. Sonucundaysa ortaya Playstation 4’ün kutu içeriğinden standart olarak çıkan DualShock 4 kumandası üzerinden kontrol edilebilir bir Godzilla çıktı.


Kullanımın kumanda üzerinden gerçekleştirilmesi için GT-R’ı dört değişik robotla donatan Nissan ekibi bu robotlar üzerinden hızlanma, fren yapma ve manevra işlemlerini yapabilecek konuma geldi. Robotları saniyede 100 kez işlem yapabilen altı bilgisayarla destekleyen ekip, kullanım mesafesi olarak bir kilometreye kadar destek verebilen sistemi hazır hale getirdi. Deneme sırasında 211 km/s gibi ciddi hızlara kadar eriştiği gözlemlenen Nissan GT-R’da kontrol kopmalarına karşı otomatik fren sistemine de yer verildiğini belirtmekte dayda var. Sözü fazla uzatmadan “X”e basıp sizleri bu keyifli deneyimle baş başa bırakalım.

VİDEO