reklamı kapat

POPÜLER

gta 5

GTA V para basmaya devam ediyor

İki yıl önce piyasaya çıkar çıkmaz ciddi satış rakamlarına ulaşan GTA V, yeni nesil konsollarda da başarılı satış grafiğini sürdürüyor. Rockstar Games, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına 10 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

İlk olarak 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürülen GTA V, henüz ilk 24 saat içinde 11,21 milyon adet satarak ulaşılması güç bir başarıya imza atmıştı. Rockstar Games, üçüncü günün sonunda satışlardan 1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. Yeni nesil konsollarda da aynı başarıyı devam ettiren oyun, ilk seferki kadar çabuk olmasa da, piyasa sürüldükten 2 ay sonra 10 milyon satış adedini geçmiş durumda. GTA V böylece toplamda 45 milyon satış adedini geride bırakmış oldu. Üstelik oyunun henüz PC platformuna gelmediğini düşünürsek, bunun ciddi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

GTA V böylece serinin önceki oyunları olan Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV’ü de geçerek en çok satan oyunlar listesinde ilk 10’a yerleşmiş oldu.