reklamı kapat

POPÜLER

GTA V’in korsan sürümleri sızdı

Rockstar Games’in uzun süredir büyük heyecanla beklenen oyunu GTA V, piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala korsanlar tarafından internete sızdırıldı. Torrent sitelerinden indirilebilen oyunun gerçekliği ve güvenirliği doğrulanmayan sürpriz PC sürümü de mevcut.

Uzun zamandır hazırlık sürecinde olan GTA V’in 17 Eylül‘de çıkması beklenirken dün akşam yaşananlar şok etkisi yarattı. Zira oyunun Xbox 360, PlayStation 3 ve PC sürümlerini torrent sitelerine yüklendi. Xbox 360 “QUACK” imzasıyla yer alırken PS3 ise “Grand.Theft.Auto.V.XBOX360-DUPLEX” imaj dosyasıyla paylaşılıyor.

Asıl sürpriz ise popüler korsan grup “RAZOR”ın yayınladığı doğrulanmayan PC sürümü oldu. Zira Rockstar Games konsol oyunlarını doğrularken, PC sürümü için net ifadelerden özellikle kaçınmıştı. Kimi çevreler internette yer alan dosyaların sahte olabileceğine dair kullanıcıları uyardı. 272 milyon dolar maliyetiyle  -480 milyon dolar bütçeli “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” filminden sonra- eğlence sektörünün en pahalı çalışmalarından GTA V’in firmaya zararı tahminlerin çok daha ötesinde.

b1

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“GTA V’in korsan sürümleri sızdı” için 8 cevap

 1. Fatih Eser dedi ki:

  iyide gerçek mi

 2. Eda dedi ki:

  Gerçek

 3. kavalyeri dedi ki:

  zarar tahminlerin ötesinde mi 😀 adamlar pre-order la maliyetinde daha fazla kazanç elde etti yani daha az kar elde edebilirler ama zarar etmeleri artık imkansız

 4. Zéro dedi ki:

  Bahsi geçen zarar total gelir-gider dengesiyle ilgili değil korsana düşen sürümlerle ilgili. Zarar ettikleri söylenemez ama zarar gördükleri kesin.

 5. BytkN dedi ki:

  PC sürümü yalan ama diğer sürümler nette geziyor.
  PC sürümü bir ihtimal düşmüş olsa bile zamundaya düşmediyse fakedir. Heleki isohunt sitesinde bulduysanız

 6. eda dedi ki:

  Korsana düşen üründen elde edilecek gelir anlamında oluşan zarar. Toplam anlamda zarar değil.

 7. SelamXD dedi ki:

  aynen zamunda da olmayan birşey fakedir ve pc zamunda da yok o yüzden denek aranıyor 😀

 8. asd dedi ki:

  indirme tuşu nerede