reklamı kapat

POPÜLER

GTA V’in korsan sürümleri sızdı

Rockstar Games’in uzun süredir büyük heyecanla beklenen oyunu GTA V, piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala korsanlar tarafından internete sızdırıldı. Torrent sitelerinden indirilebilen oyunun gerçekliği ve güvenirliği doğrulanmayan sürpriz PC sürümü de mevcut.

Uzun zamandır hazırlık sürecinde olan GTA V’in 17 Eylül‘de çıkması beklenirken dün akşam yaşananlar şok etkisi yarattı. Zira oyunun Xbox 360, PlayStation 3 ve PC sürümlerini torrent sitelerine yüklendi. Xbox 360 “QUACK” imzasıyla yer alırken PS3 ise “Grand.Theft.Auto.V.XBOX360-DUPLEX” imaj dosyasıyla paylaşılıyor.

Advertisement

Asıl sürpriz ise popüler korsan grup “RAZOR”ın yayınladığı doğrulanmayan PC sürümü oldu. Zira Rockstar Games konsol oyunlarını doğrularken, PC sürümü için net ifadelerden özellikle kaçınmıştı. Kimi çevreler internette yer alan dosyaların sahte olabileceğine dair kullanıcıları uyardı. 272 milyon dolar maliyetiyle  -480 milyon dolar bütçeli “Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu” filminden sonra- eğlence sektörünün en pahalı çalışmalarından GTA V’in firmaya zararı tahminlerin çok daha ötesinde.

b1