reklamı kapat

POPÜLER

Guitar Hero efsanesi resmen geri döndü! [Video]

Efsane resmen geri döndü. Dün beklediğiniz üzere, Activision yeni Guitar oyununun duyurusunu gerçekleştirdi ve tüm sır perdesini ortadan kaldırdı. Guitar Hero Live adını taşıyan oyun yepyeni gitarı, “gerçek” grafikleri ve bir de video yayın kanalı sürpriziyle geliyor.

İlk olarak oyuna dair önemli detayların yer aldığı tanıtım videosundan başlayalım. Broken Tide adlı müzik grubunun beşinci üyesiyiz. Etrafı bakış açısı (POV) tekniğiyle izliyoruz. Sahne arkasında gerginlik, heyecan had safhada. Sonunda her şey hazır ve sahne alma zamanı. Ancak çıkacağımız yer üçüncü sınıf bir bar değil, binlerce insanın yer aldığı kocaman bir konser alanı. Bu sahneyi gördükten sonra elimiz ayağımıza dolanıyor, bocalıyoruz ve gitarı çalamıyoruz. Kalabalık sinirli, şov istiyor. Sonunda vokalistimizden gazı alıp derin bir nefes çektikten sonra özümüze dönüyoruz; yani bir Rockstar’a!

Bu görüntüler oyunun sinematik görüntüleri değil, oyunun ta kendisi. Evet, Guitar Hero sonunda çizgi film grafiklerinden sıyrılıp gerçek görüntülere kavuşmuş durumda. Sahne arkası hazırlıkları, performansa göre tepki veren gerçek seyirci kitlesi, gerçek grup arkadaşları ve konser alanına kadar her şey hayatın içinden. 5 yıllık aradan sonra Guitar Hero epey yol kat etmişe benziyor.

Guitar_Hero_Live_Guitar_Controller_Gray
Gelelim bizi biz yapan şeye, yani enstrümanımıza. Yeni gitar kumandası, tek sıra halindeki 5 adet renkli tuşlardan sıyrılıp yerini iki sıralı tek renk tuş dizilimine bırakmış. Böylece daha gerçek bir gitar görünümüne kavuşan gitar, daha kolay kullanışlı bir hale getirilmiş.

Son olarak oyunun en büyük sürprizi ise Guitar Hero TV. “Dünyanın ilk oynanabilir müzik video ağı” olarak lanse edilen GHTV, sürekli yenilenen içeriğiyle kullanacılara çevrimiçi müzik videoları sunarak birbirinden farklı grup performansını gerçekleştirme imkanı tanıyacak. Kullanıcılar birbirinden farklı müzik türü arasından seçim yaparak, video eşliğinde çalma ve arkadaşlarıyla rekabet etme fırsatı bulacak. GHTV’nin detayları ve fiyatlandırması hakkında henüz bilgi verilmiş değil.

GH-TV-640x364
Guitar Hero Live ilk görüntülerden sonra “5 yıl beklemeye değmiş galiba” dedirtiyor. Sonbahar aylarında Xbox One ve PlayStation 4 dahil tüm konsollara ve mobil platforma gelecek Guitar Hero Live’ın yurt dışındaki satış fiyatı 99 dolar olarak belirlenmiş durumda.