reklamı kapat

POPÜLER

Guitar Hero World Tour

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

Her zaman bir grupta gitarist olarak yer almayı ve gitarını konuşturarak yüksek performansıyla dinleyicileri mest etmeyi düşlemiş olanların hayalleri sonunda gerçek oluyor. Geçtiğimiz ay yer verdiğimiz ‘Guitar Hero: Metallica’ haberinin yarattığı heyecanı henüz üzerimizden atamamışken, bir sabah ofise geldiğimizde, üzerinde ‘Guitar Hero: World Tour (Solo Guitar Pack)’ yazılı paketi bulmamızla elimiz ayağımıza dolaştı. Paketi adeta parçalarcasına açarken bulduğumuz her bir gitar aparatıyla heyecanımız artmaya devam ederken, o sırada aklımızdan bir an önce gitar çalabilmekten başka bir şey geçmiyordu. Birimiz PlayStation 3’e, paketin içinden çıkan Guitar Hero: World Tour diskini ve kablosuz bağlantı alıcısını takarken, bir diğerimiz gitarı oluşturmak için ‘neck’ (sap) ve ‘pickguard’ (gövde) parçalarını birleştiriyor, bir başkası ise bir yandan ‘pickguard’ın arka bölümündeki pil yuvasına 2 adet pili yerleştirirken, diğer yandan da yine ‘pickguard’ın ‘strap’ (askılık) düğmelerine askılığı takmaya çalışıyordu. Bu karmaşadan 30 saniye sonra kendimize geldiğimizdeyse, hepimiz gözlerimizi ekrana dikmiş World Tour’un açılış videosunu izliyorduk.

HAYIR, HİÇ DE ABARTMIYORUZ!
Gerçekten, özellikle bir müzik tutkunuysanız daha elinize alır almaz içinizde bir şeyleri harekete geçirmeye başlayan Solo Guitar Pack, yanında getirdiği ve kurulumunu oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz gitar aparatları, kablosuz bağlantı alıcısı ve Guitar Hero: World Tour oyunuyla keyifli saatler –hatta günler- geçirmenizi sağlayacak türde bir eğlence paketi. Zira World Tour’da yer alan Bon Jovi, Coldplay, Linkin Park, The Eagles, Michael Jackson, Muse, Nirvana, Ozzy Osbourne, MotörHead ve daha fazla grup ile sanatçının şarkılarına gitarınızla eşlik etmek inanılmaz keyifli. Yapmanız gereken tek şey, oyun sırasında gitarın sapında bulunan ‘fret button’lardan (renkli tuşlar)  ekranda gördüğünüz renkte olanlarına basmak. Elbette renkli tuşlardan hangisine basıyorsanız, aynı anda gitarın gövdesinde yer alan ve gitara ses vermenizi sağlayan ‘strum bar’a da basmayı unutmamalısınız. Aksi halde size dinlemeye gelenler tarafından yuhalanmanız an meselesi.

“KEEP ON ROCKIN’ BABY!”
Gitarla aranız hiç yoksa bile, oyunun en kolay seviyesinden başlayarak kendinizi rahatlıkla geliştirebilir, hatta bir süre sonra kendinizi uzmanlık kazanarak ‘expert mod’da oynarken bile bulabilirsiniz. Zira gitarın kullanımı her ne kadar ilk başta sizi zorlasa da oynadıkça açılıyor, açıldıkça daha da bağlanıyorsunuz. Özellikle şarkılar sırasında solo atarken gitarın gövdesinde yer alan ‘whammy bar’ı eğip bükerek dinleyicileri çıldırtmaktan bir hayli keyif alacağınızdan eminiz. Elbette iş sadece gitarın üzerindeki tuş takımına alışmakla bitmiyor. Oynadığınız moda ve çaldığınız parçaya göre değişkenlik gösteren ve gözlerinizi üzerinden ayırmamanızı gerektirecek sıklıkta üzerinize üzerinize gelen rengarenk notalara da bir hayli dikkat etmelisiniz. Zira özellikle ‘expert mod’da notaların aktığı klavye adeta ışıl ışıl parlıyor; ekranda gördüklerinizden hangisine, ne zaman basmanız gerektiğini düşünebilmeniz için saliselere ihtiyacınız oluyor. İsterseniz www.dailymotion.com adresine girerek Guitar Hero: World Tour diye aratabilir ve sayfada listelenen videoları izleyerek oyundan soğuyabilirsiniz. Evet, “oyundan soğuyabilirsiniz” diyoruz! Zira bu videolarda yer alan bazı insanların (!) gösterdikleri performansla kendinizinkini karşılaştırdığınızda, Guitar Hero: World Tour’dan genç yaşta emekli olmaya karar vermeniz olası.

“EEE SIKILDIM ARTIK!”
Oyunun beraberinde getirdiği şarkı listesindeki şarkıları tekrar tekrar çalmaktan sıkıldıysanız, Guitar Hero’nun internet sitesi üzerinden yeni şarkılar satın alarak indirebilir ve gitarınızla ekranın başında ter dökmeye devam edebilirsiniz. Hatta daha iyisi, oyunun modları arasında bulunan ‘music studio’ modu ile stüdyoya girip kendi şarkılarınızı tüm ayrıntısıyla kaydedebilir, bunları GH Tunes’a yükleyerek diğer oyuncularla paylaşabilir ve parçanızın ne kadar oy alacağını merakla beklemeye başlayabilirsiniz. Kaldı ki oyunun ‘music studio’ modu, oyunun sizi oyalayacak olan en güçlü modu diyebiliriz. Eğer biraz müzik bilginiz varsa, ortaya gerçekten çok güzel parçalar çıkartabilir ve aldığınız oylarla ‘Rock Star’ olma yolunda başarıdan başarıya koşabilirsiniz. Sonuç olarak size söyleyebileceğimiz şey, eğer gerçekten eğlenmek istiyorsanız ve evinizde iyi bir ses sistemi, bir büyük ekran televizyon ve bir PS3 varsa bu paketi mutlaka edinmelisiniz olacak. Yalnız dikkat edin, bu paket sizi hayatınızdan alıkoyabilir!

FARKLI PLATFORMLAR

Guitar Hero World Tour PS2, PS3, Wii ve XBOX 360 uyumlu. Farklı platformların kendine özel gitarları var. Gitarlar arasındaki farklar oldukça az.

GRUBU TOPLAYIN

Guitar Hero: World Tour’un incelediğimiz versiyonu dışında bir de, içeriğinde gitar, davul ve mikrofon bulunduran ve bu sayede tüm grup üyelerini sevindiren bir paketi mevcut.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Kolay kurulabilir gitar, gitar için etiketler ve Guitar Hero: World Tour’un sol el kullanıcılarını unutmamış olması

EKSİLER
Bütün işlerinizi yarıda bırakacak kadar bağımlılık yaratması

SONUÇ
Beraberinde getirdiği gitar ve Guitar Hero: World Tour oyunu ile bizleri etkisi altına alan Solo Guitar Pack, hayatınıza kastedebilecek türde bir paket. Zira sizi fazlasıyla meşgul edecek!

TEKNİK ÖZELLİKLER
Uyumluluk
• PS2 (Versiyonu mevcut)
• PS3
• Wii (Versiyonu mevcut)
• XBOX 360 (Versiyonu mevcut)

Bağlantı
• Kablosuz

Güç Türü
• Pil (2 AA pil)

Paket İçeriği
• Guitar Hero: World Tour
• Pickguard (Gövde)
• Neck (Sap)
• Strap (Askılık)
• Kablosuz alıcı
• Pil (2 adet)
• Gitar süslemesi için etiketler

İLGİLİ HABERLER