reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce

“Gümüş Lady” yeni ruha kavuşuyor; Rolls-Royce elektrikli otomobil planlarıyla ilgili önemli detaylar

BMW’nin içerisinde bulunduğu dönüşümle paralel ilerleyecek olan Rolls-Royce elektrikli otomobil macerası, yepyeni bir model ailesini doğurabilir.

BMW grubunun marka bazında zirve ismi konumunda olan Rolls-Royce, pazarın içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümüne keskin bir yaklaşımla katılmak istiyor. Pek çok üreticinin hibrit dinamikleri basamak olarak kullandığı bu süreçte doğrudan tam elektrikli modellerle kullanıcıların karşısına çıkacağına dair önemli detaylar, markanın gündem maddeleri arasında. Autocar tarafından servis edilen önemli detaylarda, Rolls-Royce’un tamamen elektrikli bir ürün gamı oluşturma fikrinin masada olduğunu görüyoruz. Halihazırda test aşamasında olan tamamen elektrik Phantom’un da sadece bir kamuflaj olarak kullanıldığı, gelecek tamamen yeni modeller için denek olduğu da dikkat çeken detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rolls-Royce elektrikli otomobil planları “Silent Shadow”a işaret ediyor

İngiliz üreticinin bu yılın sonlarına doğru duyurması beklenilen yeni elektrikli araç planı için çok da uzak olmadığımız bir isim ön plana çıkıyor. Marka tarihinde önemli bir yeri bulunan ve Corniche’in dinamikleri dönemin modern formlarıyla taşıyan “Silver Shadow” modelinin ismi, yeni dönemde “Silent Shadow” olarak dönüştürülebilir. Markanın burada kullanacağı altyapının, BMW’nin amiral gemisi olacak i7’den gelebileceği de şu aşamada masada görünenler arasında. Rolls-Royce’un kendi teknolojisi ve perspektifini de yansıtacağı bu önemli modelin bataryası ise büyük bir sürpriz olmaz ise Çinli CATL veya Samsung’dan gelecek. Rakamsal veriler şimdilik net olmasa da beklentilerin 500 kilometre dolaylarında olduğunu da söyleyebiliriz. Tarihinin ilk SUV modeli Cullinan’ı da tamamen elektrikli bir versiyonla yeni döneme adapte edebileceğinin sinyallerini veren Rolls-Royce’un “Gümüş Lady”si yeni ruhuyla yollarda olacak.

İlgili video

e-tron GT tanıtımı