reklamı kapat

POPÜLER

Güneşle şarj olan harici batarya ve saat bir arada [Video]

Teknoloji firmalarının bileğimize olan yoğun ilgisi artmaya devam ediyor. Sadece bir ürünün kullanıcıların bileğinde yer alacağını iyi bilen firmaların çeşit çeşit akıllı saatleri ve aktivite bilekliklerini birbiri ardına tanıttıkları bir dönemdeyiz. Tüm bu akıllı ürünler savaşında bir firma, EnergyBionics boşverin akıllı saat ya da bilekliği, size cep telefonunuzu şarj edebilen analog bir saat verelim diyor.

Hem güneş enerjisi hem de USB kablo kullanarak doldurulabilen 800 mAh kapasitede bir bataryası bulunan Carbon, akıllı telefonlar için ilave 3 saatlik konuşma süresi vadediyor. Güneş enerjisinin toplanabilmesi için gerekli olan solar paneller ön yüzde, analog saatin altında yer alıyor. Akıllı telefonun şarj edebilmesi için kablo aracılığıyla saatin yan tarafında bulunan girişe bağlanması gerekiyor. Açıkcası bu yöntem pek de kullanışlı durmuyor. Zira saatin koldan çıkarılarak şarj edilmesi en doğru çözüm gibi görünüyor ancak bu defa da amaçladığı pratiklikten biraz uzaklaşıyor.


Kickstarter‘dan destek toplamaya devam eden harici bataryalı saate sahip olabilmek için 115 dolar destekte bulunmak gerekiyor. Deri kordonu ve metal kasası ile tasarım açısından normal bir saatten farklı durmayan Carbon, doğrudan güneş ışığında 6 saatte, USB aracılığıyla ise 30 dakikada bataryasını doldurabiliyor. Birbirinden akıllı ürünlerin kullanıcıların kıymetli bileğinde yer alma savaşında harici bataryalı bir saat başarılı olabilir mi bilmiyoruz. Ancak projenin destekçi sayısı hızla yükseliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Güneşle şarj olan harici batarya ve saat bir arada [Video]” için bir cevap

  1. levent dedi ki:

    bu saati nerden satın alabiliriz…