reklamı kapat

POPÜLER

Günübirlik ev hizmetinde çalışanların sigorta primi artık Vodafone ile ödenebiliyor

Vodafone Türkiye, kullanıcılara sunduğu fırsatlara bir yenisini daha ekledi. Vodafone Türkiye, ev hizmetlerinde günübirlik işçi çalıştıranlara, bu kişilerin sigorta primlerini ödemek için hızlı, kolay ve güvenli bir alternatif sunuyor. Vodafone’un mobil ödeme sistemi Cep Cüzdan ile ev hizmetleri için ayda 10 günden az olmak şartıyla yanında işçi çalıştıran herkes, sadece kısa mesaj (SMS) ile bu kişinin günlük sigorta primlerini ödeyebiliyor. Böylece hiçbir banka veya kredi kartına ihtiyaç duymadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca SGK kurumuna gitmesine de gerek kalmıyor. Vodafone’un tüm ödeme sistemlerini tek çatı altında topladığı Vodafone Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi (VPAŞ) aracılığıyla gerçekleştirilen sigorta primi ödeme kolaylığından, ev hizmetleri için ayda 10 günden az olmak şartıyla günübirlik işçi çalıştıran tüm kişiler yararlanabiliyor. Sistem, abonelerin ev hizmetlerinde çalıştırdığı kişinin başına gelebilecek iş kazalarını ve meslek hastalığı gibi durumlar için ödenmesi zorunlu olan günlük 1,19 TL tutarındaki sigorta primini kapsıyor. Bu sistemle, ev hizmetleri için günübirlik işçi çalıştıran tüm Vodafone aboneleri, öncelikle bir defaya mahsus olmak üzere kendi TC kimlik numaralarını 5510’a kısa mesaj göndererek, kendilerini “çalıştıran” olarak kaydettirmeleri gerekiyor. Daha sonrasında sisteme kayıtlı kişiler çalıştırdıkları kişinin TC kimlik numarası ve ayın hangi gününde çalışacağı bilgisini 5510’a kısa mesaj (SMS) gönderiyo ve bu şekilde zorunlu sigorta primini ödeyebiliyor.

Vodafone

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy konuyla ilgili şunları söyledi: “Dünyada gittikçe önem kazanan mobil finansal servisler alanında biz de Vodafone Türkiye olarak önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizde öncülüğünü yapmayı hedeflediğimiz Dijital Dönüşümün en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğuna inanıyoruz ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak mobil ödeme altyapılarına yatırım yapıyoruz. Bu doğrultuda şimdi de abonelerimizin Vodafone Cep Cüzdan Mobil Ödeme Sistemi aracılığıyla hiçbir kredi kartı veya banka kartı kullanmalarına gerek kalmadan ev hizmetlerinde çalıştırdığı kişinin sigorta primlerini ödeyebilmesine imkân tanıyoruz. Vodafone olarak, bu hizmet ile abonelerimizin çalıştırdıkları kişi için ödemeleri zorunlu olan sigorta primlerini banka işlemleriyle uğraşmadan bir SMS ile hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödemelerini sağlıyoruz. Prim ödemeleri faturalı hat sahiplerinin faturalarına yansıtılırken, faturasız hat sahiplerinin de bakiyelerinden düşülebiliyor. Vodafone olarak, abonelerimizin güvenle kullanılabilecekleri güçlü mobil ödeme alternatifleri sunarak, onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

İLGİLİ HABERLER